Silny stres towarzyszący zwykłym sytuacjom

Witam,od około 4 lata towarzyszy mi silny stres w różnych sytuacjach,np wizyta u fryzjera itd. Po konsultacji z psychiatrą który stwierdził obiawy somatyczne,lęk. Przepisał tabletki Sulpiryd teva 50 mg oraz pramolan 50mg ,biorę je od około 3 tygodni i nie czuje poprawy.Pytanie po jakim czasie odczuje poprawę i czy te leki są odpowiednio. Lekarz przepisał 2 razy dziennie sulpiryd i na noc pramolan. Proszę o odpowiedz

Witam
Długotrwały stres może prowadzić
do bezsenności, zaburzeń lękowych,
nerwicy, depresji i wielu innych zaburzeń.
Objawy stresu będą się nasilać.
W terapii stresu oraz jego konsekwencji
stosuje się psychoterapię.
Zachęcam Pana do psychoterapii, która jest
najskuteczniejszym sposobem dotarcia
do przyczyny tego typu zaburzeń.
i znalezienia właściwego rozwiązania problemu.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną
i wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Cierpi Pan na zaburzenia lękowe, które najefektywniej leczy się poprzez psychoterapię. Leki działają na objawy, które po odstawieniu mogą wrócić. Trzeba mieć to na uwadze. Dlaczego leki teraz nie działają? Aby coś zaczęło się zmieniać pod wpływem leku najpierw organizm musi się nasycic substancją w nim zawartym - może to potrwać. Dopiero gdy organizm się nasyci, zmiany będą zachodzić. Ale określam :jest to leczenie skierowane na objawy, a nie na źródło problemu. Pozdrawiam