Jak pozbyć się silnego stresu uniemożliwiającego funkcjonowanie?

Przy nadchodzącym stresie odczuwam rozstrój żołądka, ból głowy. W kulminacyjnym momencie stresowym ciężko mi oddychać. Jak tylko zejdzie adrenalina ból głowy jest bardzo silny - jakby ktoś mi wbijał gwoździe w głowę. Czuje, że zasłabnę jak wstaje to kręci mi się w głowie, mam bardzo ciężki oddech. Takie reakcje są związane również z małymi stresami np jazda autem po dłuższej przerwie. Przy silnym stresie praktycznie przewraca się.W jaki sposób mogłabym zniwelować te objawy? Relaksacja nie działa

Witam Panią Serdecznie,

Polecam podjęcie terapii poznawczo-behawioralnej, która jest skuteczna w leczeniu lęku.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam Panią
Stres pojawia się nie tylko bezpośrednio pod wpływem
bodźców wywołujących psychiczny stres, ale również wtedy,
gdy człowiek oczekuje wystąpienia sytuacji stresogennej,
np. przed egzaminem, a nawet wtedy, gdy doświadcza
silnych emocji np. myśląc o czymś czy oglądając film
wyzwalający w organizmie reakcje będące wskaźnikami stresu.
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś trudne sytuacje?
Czy pracuje Pan w stresie, pod presją czasu?
Czy zdarzyło się w Pani życiu coś szczególnego?
Aby Pani pomóc, należy poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do przyczyny nadmiernego stresowania się i trudności
w radzeniu sobie ze stresem a następnie na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
W terapii stresu, oraz jego konsekwencji najskuteczniejszym
sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia właściwego
rozwiązania problemu jest psychoterapia.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną i wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem,
dzięki czemu zostaną wyeliminowane niepożądane
konsekwencje nadmiernego stresu.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl