Dlaczego muszę płakać w stresie?

W sytuacjach stresowych od razu płaczę, nawet jeśli jest to straszna błahostka to również płacze, nie poradzę tego powstrzymać, bo od razu uronię łezkę. Czy da się to jakoś zmienić aby w sytuacjach stresowych nie reagować płaczem?
KOBIETA, 23 LAT około miesiąca temu

Witam Panią,

Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś bardzo stresujące sytuacje?

Czy przejmuje się Pani wspomnianymi błahostkami?

Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jak Pani funkcjonuje od strony psychologicznej?

Problemy, które Pani opisuje mogą być reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres,

lęk, przeżywane emocje, czy traumatyczne przeżycie w przeszłości.

Nikt nie płacze bez powodu.

Istnieje wiele przyczyn nadmiernej emocjonalności i płaczliwości.

Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia lękowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni

Pani życia, które doprowadziły do opisanych zaburzeń..

Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo zdiagnozowany.

Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu, dotrzeć do jego źródła,

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną, wypracować umiejętności

radzenia sobie ze stresem i z emocjami.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog, psychotraumatolog

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/