Czy konieczna jest jakaś wizyta u specjalisty?

Dzień dobry, od pewnego czasu około 2 miesiące mam problemu z nastrojem i nerwami. Mój nastrój zmienia się bardzo szybko, zwykle sytuacje mogą powodowac u mnie płacz i dziwne poczucie leku. Od niedawna dochodzi do sytuacji w których nie potrafię opanować płaczu mam przy tym poczuczie strachu/ lęku, serce zaczyna bić szybciej i czuje ucisk w klatce piersiowej. Około miesiąc temu zaczęłam brać szafranowym i magnez, ale nie czyje żadnej różnicy, moje „napady płaczu” są wrecz silniejsze. Chciałabym zapytać co mogę z tym zrobić jakieś inne leki ? Może konieczna jest wizyta u specjalisty ? Z góry dziękuje za odpowiedz pozdrawiam Daria

Witam Panią,

Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?

Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jak Pani funkcjonuje od strony psychologicznej?

Problemy, które Pani opisuje mogą być reakcją obronną

ludzkiej psychiki na stres, lęk, przeżywane emocje,

czy traumatyczne przeżycie w przeszłości.

Nikt nie płacze bez powodu.

Istnieje wiele przyczyn nadmiernej emocjonalności i płaczliwości.

Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia depresyjno - lękowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej

konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom

i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń..

Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został

prawidłowo zdiagnozowany.

Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,

dotrzeć do jego źródła, i na tej podstawie opracować

właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,

wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,

a także uporać się z pozostałymi dolegliwościami.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/