Jak poradzić sobie z taką płaczliwością?

Witam. Mam nietypowy problem. Jestem mężczyzną, mam 29 lat i płacze z byle powodu. Rozmowa z niewielkim napięciem - płacze, usłyszę jakąś krytykę na swój temat, nie potrafię jej przyjąć bez płaczu, drobna uwaga w moja stronę - płacz. Byłem u lekarza dermatologa w sprawie obgryzania paznokci w trakcie tłumaczenia mi jak je pielęgnować dostałem uderzenie gorąca i miałem chęć płakać. Gdy wyszedłem z gabinetu popłakałem sie. Nawet gdy czytałem tak poprostu na stronie internetowej o nerwicy zbierało mi się na płacz ... Ja nie chce tak płakać, ale łzy mi same napływają do oczu i zbiera mi się na płacz. Proszę o pomoc bo bardzo mi to przeszkadza, muszę nadmienić iż mam tak chyba od zawsze, lecz nigdy właśnie z tym nic nie robiłem. Czasami mam wrażenie że to nie ja wypowiadam słowa lub że mówię innym głosem i się zastanawiam nad tym co powiedziałem
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 10 miesięcy temu

Płacz, który jest dla Pana problemem, to jedynie objaw. Warto nawiązać kontakt z psychologiem/psychoterapeutą, aby spróbować zrozumieć, jakie jest źródło trudności, które "pokazuje się" w postaci łez. Zrozumienie tego źródła i praca nad nim powinno przyczynić się do zmniejszenia nasilenia i częstości płaczu.

Witam Pana,

Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia Pan prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywała Pan jakieś stresujące sytuacje?

Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jak Pan funkcjonuje od strony psychologicznej?

Problemy, które Pan opisuje mogą być reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres,

lęk, przeżywane emocje, czy traumatyczne przeżycie w przeszłości.

Nikt nie płacze bez powodu.

Istnieje wiele przyczyn nadmiernej emocjonalności i płaczliwości.

Wspomniał Pan o nerwicy, to ona może powodować objawy,

które Pan opisuje.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej

konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom

i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń..

Przede wszystkim ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo

zdiagnozowany i żeby rozpoczął Pan właściwe leczenie.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,

dotrzeć do jego źródła, i na tej podstawie opracować

właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną,

wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,

a także uporać się z pozostałymi dolegliwościami.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/