Dlaczego mam taki problem z płaczliwością?

Mam 24 lata i problem ze sobą. Często kiedy ktoś powie mi coś przykrego, nawet w żartach do oczu napływają łzy. Tyczy się to głównie osób najbliższych, rodziców, chłopaka. Nie umiem tego powstrzymać, bardzo mnie to krępuje i nawet drobne nieporozumienia przekształcają się w jakieś wielkie kłótnie. Mój chłopak twierdzi, ze to dlatego że nie umiem zaakceptować samej siebie, ale mam wrażenie że on też nie do końca mnie akceptuje, a nie umiem rozmawiać o tym na spokojnie, bo zaraz zaczynam płakać.

Witam, płaczliwość, nadmierna emocjonalność może być spowodowana wieloma czynnikami. Może być to stres, niska samoocena, brak samoakceptacji, jak również depresja. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Jeżeli chciałaby Pani porozmawiać o tym, zapraszam do kontaktu, zastanowimy się nad podłożem Pani wrażliwości na ocenę.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam Panią
Możliwe, że źródłem Pani frustracji i dyskomfortu
są przeżywane emocje, długotrwały stres, przemęczenie
czy przykre doświadczenia z przeszłości.
Bardzo często również niska samoocena,
brak wiary w swoje możliwości, surowa ocena siebie,
czy lęk przed byciem odrzuconą uniemożliwiają nam
normalne funkcjonowanie.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko
podczas osobistej konsultacji.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy dotrzeć
do źródła Pani problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii,
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl