Dlaczego mam problem z kobietami?

Dobry wieczór. Od pewnego czasu zauważyłem u siebie poważny problem. Jestem młodym, wysokim, dobrze zbudowanym chłopakiem o nienagannej aparycji, dobrze ustyuwanym,ubranym. Problem polega na tym, że boje sie kontaktu wzorkowego z dzieczynami, przeraza mnie ich wzrok na mnie. Nigdy tak nie mialem, nie mam problemow w rozmowie, ale nie radze sobie z ich spojrzeniem na mnie. Zaczyna mnie to przerażać. Przestałem korzystać z okazji, ktore 'dawalo' mi zycie i mocno zamknalem sie w sobie.

Witam serdecznie, być może ma Pan niską samoocenę lub brakuje Panu pewności siebie. To jednak nie jest aż takie proste abym mógł bez dłuższej rozmowy z Panem
sformułować diagnozę. Może Pan spróbować zamówić sobie u mnie konsultację internetową przez Skypa albo skorzystać z pomocy psychologa lub psychoterapeuty we
Wrocławiu, co chyba byłoby prostsze. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Witam
Przyczyną Pana problemów z nawiązaniem prawidłowych
relacji z kobietami jest zapewne niska samoocena
oraz lęk przed zaangażowaniem się,
przed zranieniem, lęk przed byciem odrzuconym.
Często też przykre doświadczenia z przeszłości uniemożliwiają
otwarcie się na drugą osobę i wpuszczenie jej do swojego życia.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Z Pana opisu wynika, że doświadczane objawy
są na tyle silne, że powodują znaczne utrudnienie
w tworzeniu stabilnego i satysfakcjonującego związku,
oraz hamują Pana aktywność społeczną, zabierając
tym samym całą radość życia.
Myślę, że najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny
i znalezienia sposobu rozwiązania problemu
jest podjęcie terapii psychologicznej.
Pozdrawiam serdecznie