Jak wyleczyć depresję po stracie przyjaciół?

Mam 26 lat i stracilem wszystkich swoich przyjaciol. Mam depresje od 6 lat z nikim nie rozmawialem. Koledzy mnie zostawili ja stracilem umiejetnosc plynnej konwersacji a zycie stalo sie skomplikowane. Nie wiem gdzie szukac nowych przyjaciol i jakas dziewczyne gdyz nigdy zadnej nie mialem mam prawie 30 lat a nigdy nie gadalem z dziewczyna ktora byla by mi rowiesniczka panicznie sie tego balem. Cale zycie zbylem ofiara w klasie. Musialem sobie i innym udowadniac ze warto mnie nie bic i nie szydzic

Witam Pana
Przyczyną Pana depresji i problemów z nawiązaniem
i utrzymaniem właściwych relacji jest niska
samoocena, brak wiary w swoje możliwości,
oraz lęk przed byciem odrzuconym.
Pierwotnym zaś źródłem Pana problemów
są Pana przykre, wręcz traumatyczne
doświadczenia z przeszłości.
To wszystko utrudnia Panu normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie,
doprowadziło do izolacji społecznej,
nie pozwala skupić się nad tym co ważne
i wywołuje niemiłe emocje, zabierając
tym samym całą radość życia.
Dlatego zachęcam Pana do terapii psychologicznej,
która pozwoli Panu spojrzeć na siebie i innych ludzi
z odpowiedniej perspektywy, a także wzmocnić
poczucie własnej wartości i nawiązać właściwe relacje
z ludźmi a następnie stworzyć satysfakcjonujący
związek z kobietą.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu ze mną.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana. Po przeczytaniu Pana postu myślę o dwóch aspektach, które najbardziej zwracają moją uwagę. Jeden to depresja, na którą Pan cierpi od kilku lat. Drugi to Pana doświadczenia życiowe, o których Pan napisał pod koniec swojego postu. Pomyślałem o tym czy one nie mają ze sobą związku. Jeśli w swoim życiu doświadczał Pan trudności w relacjach z ludźmi a być może nawet bardzo trudnych sytuacji to mogły one wpłynąć na Pana poczucie wartości, samoocenę. Być może depresja jest rodzajem "odpowiedzi" na tego typu doświadczenia. Mam nadzieję, że korzysta Pan zarówno z pomocy lekarza jak i psychologa. Kontakt bezpośredni z psychologiem może pomóc Panu zmniejszyć siłę oddziaływania konsekwencji Pana doświadczeń. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam
Temat jest złożony i wielowątkowy. Proponuję zgłosić się na psychoterapię, aby znaleźć rozwiązanie powrotu 'do ludzi'. Proponuję skorzystać także z różnych form zajęć grupowych/ może joga, może warsztaty psychologiczne , albo inne zajęcia grupowe, co pomoże nawiąząć konwersację i poprawić umiejętności interpersonalne.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Zachęcam do podjęcia psychoterapii, dzięki której rozwinie Pan swoje umiejętności interpersonalne. Dobrym pomysłem byłoby podjęcie terapii grupowej. W każdym razie to, że przez większość życia czuł się Pan ofiarą, nie znaczy, że nie może Pan teraz tego zmienić. Teraz może nauczyć się Pan prostej odpowiedzialności za swoje myśli i decyzje. Wystarczy, że obudzi Pan swoją świadomą wolę i chęć, podejmie decyzje, a potem wykona ją bez względu na okrzyki przestraszonej podświadomości.

Zachęcam gorąco do pracy nad sobą. Z depresją można sobie poradzić!

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam serdecznie,

Od 6 lat cierpi Pan na depresję. Zawsze był Pan na pozycji ofiary, stracił wszystkich przyjaciół i nigdy nie miał dziewczyny. To wszystko staje się o wiele bardziej dotkliwe z racji na wiek zbliżający się do 30 lat - to Pana punkt widzenia.
Rozumiem, że wszystko o czym Pan pisze jest bardzo trudne i bolesne. Każdy człowiek potrzebuje drugiego człowieka aby normalnie funkcjonować i w pełni cieszyć się życiem. Samo to, iż napisał Pan na portalu z prośbą o pomoc jest dużym krokiem naprzód, z racji na chorobę jaką jest depresja. Pańskie poszukiwanie wyjścia z obecnej sytuacji jest dobrym znakiem. Najlepszą pomoc może Pan uzyskać od psychologa/psychoterapeuty, który poprzez regularne spotkania z Panem, pomoże wyjść z trudności i na nowo zacząć cieszyć się życiem.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA