Jak radzić sobie z depresją?

Dziendobry Na początku chciałem powiedzieć ze mieszkam i pracuje w Angli już 9 lat. Dodam ze nie cierpię swojej pracy, pracuje w fabryce muj stan psychiczny jest prawdopodobne w głębokiej depresji juz od kilku lat, nie mam życia towarzyskiego w ogóle nie lubię ludzi konwersacji ciagle chodzę poirytowany nic mnie nie cieszy dotego jestem słabo wykształcony i strasznie leniwy mam problemy z pamięcią przez wiele lat prowadziłem wyskokowy tryb życia alkochol i narkotyki. Nie chce mi się już nic
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Witam!
Na odległość nie da się tego problemu załatwić. Potrzebna konsultacja psychiatryczna, podstawowe badania laboratoryjne i wdrożenie właściwego leczenia. Człowiek jest istotą stadną i powinien żyć, wymieniać poglądy czuć się bezpiecznie w towarzystwie istot sobie podobnych, czyli innych ludzi. Przedstawione przez Pana problemy wyraźnie wskazują na zaburzenia depresyjne. Jaki rodzaj nerwicy trudno się wypowiadać - zbyt mało danych. Jeżeli jest to na obczyźnie to mogą się dołączać objawy nostalgii. Tak czy inaczej jest to sprawa do leczenia i wyleczenia. Odpowiednie leki, treningi autogenne lub psychoterapia przez SKYPE. Leczenie trochę czasu potrwa, ale można to załatwić nawet na odległość.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

0

Witam Pana
Opisane przez Pana objawy wskazują na zaburzenia
depresyjno
-nerwicowe, jednak rzetelną diagnozę można
postawić tylko podczas osobistej konsultacji z psychologiem
lub z psychiatrą, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Natomiast kontakty z innymi ludźmi zależą przede wszystkim
od relacji z samym sobą.
Prawdopodobnie problem tkwi w Pana podświadomości, w Pana
wcześniejszych kontaktach z ludźmi, również w okresie dzieciństwa.
Aby Panu pomóc, należy dotrzeć do źródeł Pana problemów
i na tej podstawie opracować odpowiednią metodę terapii.
Zachęcam do konsultacji z psychologiem lub z psychoterapeutą
I do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia, które przyczyniły się
do powstania opisanych przez Pana zaburzeń oraz odzyskać
spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Psychoterapia pozwoli Panu też wzmocnić poczucie własnej
wartości, a także spojrzeć na siebie i na innych ludzi
z odpowiedniej perspektywy, co ułatwi nawiązywanie
właściwych relacji z ludźmi.
Zachęcam Pana do psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak radzić sobie z objawami depresji?

Przez ostatni rok byłam w pewnej zależności zawodowej i osobistej od jednej osoby. Zerwałam z tym i zmieniłam otoczenie.Byłam wtedy bardzo silna ale trzymałam wszystko w sobie. Od tej osoby otrzymałam wiele zła na mój temat w rozmowach bardzo osobistych. Teraz siły puszczają, jej oskarżenia grają w głowie, a ja mam objawy depresji. Jestem tylko pewna, że nie skorzystam z pomocy specjalisty, bo byłam przez tamtą osobę wysyłana dwa razy i aż mnie skręca na samą myśl.Jak sobie pomóc na własną rękę?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Witam,
Warto by było na wstępie dopytać Panią jeszcze o te objawy depresji (jakie one są oraz jak długo trwają?). I czy pojawiają się u Pani myśli samobójcze?
Oprócz psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym, który ma potwierdzoną naukowo skuteczność w leczeniu depresji może Pani skorzystać z farmakoterapii - tu potrzebne będą wizyty u lekarza psychiatry, który zdiagnozuje Panią, zadecyduje czy lek jest Pani potrzebny oraz będzie kontrolował dawkowanie i Pani samopoczucie podczas jego zażywania. Są różne wskazania do farmakoterapii. Często są to: depresja uniemożliwiająca normalne funkcjonowanie zawodowe, społeczne, osobiste, próby i myśli samobójcze.
Najlepsze efekty daje w takich ciężkich przypadkach farmakoterapia połączona z psychoterapią.
Inne sposoby radzenia sobie to np. zwiększenie aktywności fizycznej i społecznej (uprawianie sportu, jazda na rowerze, basen, rolki, kino z przyjaciółmi, wyjścia ze znajomymi, wspólne wyjazdy, wycieczki, wspólne gotowanie itp.).
Jeśli mimo to nadal będą obecne w Pani myśleniu negatywistyczne myśli na swój temat, warto mimo "skręcania na samą myśl" skorzystać z konsultacji z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie.

0

Szanowna Pani, pisze Pani niezwykle trudnej sytuacji, choć mało precyzyjnie. Mówiąc o zależności zawodowej i osobistej, czy ma Pani na myśli przemoc? Zawodową, ekonomiczną? Jednocześnie nabrała Pani negatywnych skojarzeń ze specjalistami, do których kierował Panią sprawca (być może) przemocy. Co mogłoby oznaczać, iż instytucjonalne sięganie po pomoc wzbudza w Pani negatywne doświadczenia związane z oprawcą? Praca z przemocą, czy depresją na własną rękę jest niezwykle trudna. Skoro jednak nie chce Pani korzystać z pomocy specjalistów zachęcam do korzystania z kolektywnej mądrości grupy zaufanych osób i czerpania z ich wsparcia.
Pozdrawiam

0

Witam, była Pani źle traktowana przez osobę z którą była związana na polu prywatnym i zawodowym. Odczuwa Pani wciąż skutki psychologiczne tych zdarzeń. Nie chce skorzystać z pomocy specjalisty, bo również wiąże ją z przeszłością? Rozumiem, że może mieć Pani wątpliwości z tym związane, jednak potrzebuje Pani wsparcia, rozmowy. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Proszę skorzystać z telefonu zaufania: 116 123 (http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html). Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

0

Witam Panią
Skoro fizycznie uwolniła się Pani od tej osoby,
to proszę też pozwolić sobie na wolność psychiczną
i nie uzależniać swoich decyzji od osoby,
której już w Pani życiu niema.
Postępowanie według zasady: „na złość mamie
odmrożę sobie uszy” działa niestety na Pani niekorzyść.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak radzić sobie z nagłą depresją?

Witam, z powodu ciężkiej depresji, która pojawiła się u mnie nagle (mam chorobę dwubiegunową) muszę zwolnić się z pracy, ale nie wiem co mam powiedzieć szefowej. Pracuję w firmie od miesiąca i głupio mi powiedzieć szefowej, że chcę się zwolnić, a oprócz tego nie czuję się na siłach na poważne rozmowy. Jestem w ciężkim stanie, nie mogę skupić się na pracy, we wszystkim się mylę i czuję niechęć. Chcę odpocząć od wszystkiego. Proszę o radę, bo od nikogo nie mam wsparcia. Pozdrawiam.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania

Pracodawca nie ma prawa do informacji na temat rozpoznania, które lekarz wpisuje jako podstawę do zasiłku (zwolnienia) chorobowego, wiec jeśli pani nie chce, nie musi pani tłumaczyć się swoim przełożonym. Sugeruję również udać sie do swojego psychiatry w celu odpowiedniego leczenia.

0

Witam, czy korzysta Pani z pomocy psychologicznej? Warto porozmawiać z psychoterapeutą o tym jak sobie radzić w tej sytuacji. Jeżeli potrzebuje Pani wsparcia może Pani skorzystać z pomocy ośrodka interwencji kryzysowej lub telefonu zaufania np. 116 123
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty