Jak radzić sobie z depresją?

Dziendobry Na początku chciałem powiedzieć ze mieszkam i pracuje w Angli już 9 lat. Dodam ze nie cierpię swojej pracy, pracuje w fabryce muj stan psychiczny jest prawdopodobne w głębokiej depresji juz od kilku lat, nie mam życia towarzyskiego w ogóle nie lubię ludzi konwersacji ciagle chodzę poirytowany nic mnie nie cieszy dotego jestem słabo wykształcony i strasznie leniwy mam problemy z pamięcią przez wiele lat prowadziłem wyskokowy tryb życia alkochol i narkotyki. Nie chce mi się już nic

Witam!
Na odległość nie da się tego problemu załatwić. Potrzebna konsultacja psychiatryczna, podstawowe badania laboratoryjne i wdrożenie właściwego leczenia. Człowiek jest istotą stadną i powinien żyć, wymieniać poglądy czuć się bezpiecznie w towarzystwie istot sobie podobnych, czyli innych ludzi. Przedstawione przez Pana problemy wyraźnie wskazują na zaburzenia depresyjne. Jaki rodzaj nerwicy trudno się wypowiadać - zbyt mało danych. Jeżeli jest to na obczyźnie to mogą się dołączać objawy nostalgii. Tak czy inaczej jest to sprawa do leczenia i wyleczenia. Odpowiednie leki, treningi autogenne lub psychoterapia przez SKYPE. Leczenie trochę czasu potrwa, ale można to załatwić nawet na odległość.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Witam Pana
Opisane przez Pana objawy wskazują na zaburzenia
depresyjno
-nerwicowe, jednak rzetelną diagnozę można
postawić tylko podczas osobistej konsultacji z psychologiem
lub z psychiatrą, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Natomiast kontakty z innymi ludźmi zależą przede wszystkim
od relacji z samym sobą.
Prawdopodobnie problem tkwi w Pana podświadomości, w Pana
wcześniejszych kontaktach z ludźmi, również w okresie dzieciństwa.
Aby Panu pomóc, należy dotrzeć do źródeł Pana problemów
i na tej podstawie opracować odpowiednią metodę terapii.
Zachęcam do konsultacji z psychologiem lub z psychoterapeutą
I do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia, które przyczyniły się
do powstania opisanych przez Pana zaburzeń oraz odzyskać
spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Psychoterapia pozwoli Panu też wzmocnić poczucie własnej
wartości, a także spojrzeć na siebie i na innych ludzi
z odpowiedniej perspektywy, co ułatwi nawiązywanie
właściwych relacji z ludźmi.
Zachęcam Pana do psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl