Jak poradzić sobie z przesadnym przejmowaniem się tym, co myśli płeć przeciwna?

Jak poradzić sobie z przesadnym przejmowaniem się tym co myśli płeć przeciwna? Do 22giego roku życia moje życie towarzyskie nie istniało, dopiero na studiach "wyszedłem do ludzi". Nie mogę spać, jeść, mam wahania nastrojów, gdy wymieniam głupie wiadomości tekstowe z kimś kogo uważam za atrakcyjnego.

Witam. Skoro jak czytam poziom Pana wrażliwości i zmienności nastrojów utrudnia cieszenie się życiem i nawiązywanie kontaktów, uważam za konieczne pójście do psychoterapeuty w celu przepracowania swoich problemów, ewentualnie podjęcia farmakoterapii. Nie ma sensu męczyć się z tym samemu i nie ma na co czekać, wiek w którym Pan jest to doskonały okres na poznanie tej jednej- jedynej, szkoda byłoby ten czas przesiedzieć w domu lub ograniczyć się do rozmów z płcią przeciwną przy pomocy esemsów.

Witam
Temat jest wielowątkowy i złożony i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Proponuję zgłosić się na psychoterapię, aby krok po kroku "rozkminować" pojawiające się uporczywe objawy.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam
Możliwe, że przyczyną Pana problemów
z nawiązaniem i utrzymaniem właściwych
relacji jest niska samoocena, surowa ocena siebie,
brak wiary w swoje możliwości,
oraz lęk przed byciem odrzuconym.
Pierwotnym źródłem Pana problemów
są prawdopodobnie Pana przykre
doświadczenia z przeszłości.
Dlatego zachęcam Pana do terapii psychologicznej,
która pozwoli spojrzeć na siebie, partnerkę
i relację z odpowiedniej perspektywy
a także wzmocnić poczucie własnej wartości
i stworzyć satysfakcjonujący związek z kobietą.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie