Jak nauczyć się zapanować nad płaczem?

Witam, mam pewnien problem z emocjami a konkretnie chodzi o płacz nie umiem nad nim zapanować. Mam 18 lat i jest to bardzo dokuczliwe zwłaszcza przy znajomych czy nawet w miejscach publicznych bo umiem rozpłakać się z byle powodu nawet nie chodzi o to że ktoś powie mi przykrą rzecz ale np, oglądając REKLAME potrafię mieć łzy w oczach i czuję że zaraz wybuchnę czy nawet jak chłopak powie mi coś bez uczucia ja zaczynam płakać i nie wiem czemu, tak też mam jak kogoś przytulam po prostu łzy same mi napływają do oczu. Już naprawdę nie wiem co robić chodzę do psychologa ale i tak to nic nie daje. Kiedyś jak brałam leki od psychiatry to nie miałam takiego problemu ale jak przestałam to znów wróciło. :(

Witam Panią,
Nikt nie płacze bez powodu…
Istnieje wiele przyczyn nadmiernej płaczliwości.
Do najczęstszych należą stres, traumatyczne przeżycia w przeszłości,
również w dzieciństwie, lęki, depresja
Przyczyną obniżonego nastroju może być też niskie poczucie własnej
wartości a także brak równowagi hormonalnej.
Niewiele pisze Pani o sobie, więc trudno znaleźć przyczynę Pani
płaczliwości, trudności z kontrolowaniem emocji.
Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to fakt, że takie stany, jak wnioskuję, zdarzają się dość często
jest niepokojący, gdyż mogą one doprowadzić do wielu zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródła, i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do kontynuowania spotkań terapeutycznych.
Terapeuta pomoże Pani wypracować umiejętności radzenia
sobie ze stresem, z emocjami oraz odzyskać spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl