Czy jeśli moj problem dotyczy zazdrości i emocji, to mogę skorzystać z pomocy psychologa?

Dzień dobry. Mam problem z zazdrością o mojego chłopaka oraz problemy z kontrolowaniem emocji. Uczęszczałam na psychoterapię w nurcie psychodynamicznym, ale zrezygnowałam z niej, ponieważ uznałam, że samo opowiadanie o moich problemach mi nie pomaga. Chciałabym porozmawiać z psychologiem i usłyszeć jakieś rady. Czy jeśli moj problem dotyczy zazdrości i emocji, to mogę skorzystać z pomocy psychologa czy odeśle mnie on na terapię? Dziękuję za odpowiedź.

Witam,

psycholog często jest psychoterapeutą.
zazdrość jest wskaźnikiem miłości, jednak w niektórych przypadkach jest chorobą.Jeśli nie potrafimy zaufać partnerowi, nie panujemy nad zachowaniem, niszczymy samych siebie i relacje z innymi. Każdą chorobę należy leczyć, w tym przypadku wskazana jest psychoterapia jako metoda leczenia.
Zalecałabym leczenie metoda psychoterapii poznawczo - behawioralnej.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, oczywiście może Pani skorzystać z pomocy psychologicznej aby zastanowić się nad sposobami radzenia sobie z zazdrością i emocjami. Sposób podchodzenia do "problemu" zależy od nurtu psychoterapii. Myślę że w Pani przypadku, gdy chce się Pani skupić na rozwiązaniach a nie "rozpamiętywaniu przeszłości", warto skorzystać z pomocy terapeuty TSR (Brief Solution Focused Therapy - terapia skoncentrowana na rozwiązaniu). W tym nurcie praca skupia się na osiąganiu celów określonych wspólnie z Klientem i zasobach które pozwalają na radzenie sobie w trudnych sytuacjach, a które posiada każdy z nas. Więcej na: http://www.ctsr.pl/
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam,
Oczywiście, że może Pani skorzystać z pomocy psychologa, który w ramach poradnictwa psychologicznego razem z Panią wypracuje odpowiednie metody radzenia sobie z podanymi przez Panią trudnościami. Jeśli chodzi o terapię, to skuteczne będzie skorzystanie z TSR - Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, którą stosuje coraz szersze grono specjalistów.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Witam Panią
Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna nerwowość
są reakcją obronną ludzkiej psychiki na duże emocje, stres,
lęk lub trudne czy traumatyczne przeżycia z przeszłości.
Natomiast zazdrość oraz paniczny lęk przed zdradą partnera
zwykle spowodowane są zapewnie niską samooceną
i przykrymi doświadczeniami z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko
podczas osobistej konsultacji.
Żeby jednak skutecznie Pani pomóc, trzeba dokładnie
poznać naturę Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani
problemu z pohamowaniem zazdrości, nadmiernego
denerwowania się i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do psychoterapii,
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
uporać się z zazdrością, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji i
radzenia sobie ze stresem.
Tym razem raczej proszę nie wybierać terapii długoterminowej.
Są nurty terapeutyczne skupiające się na odkrywaniu
i wzmacnianiu osobistego potencjału i nie ma konieczności
ciągłego opowiadania o swoich problemach.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl