Czy mam skorzystać z pomocy psychologa?

Witam . Mam problem i nie wiem co mogę zrobić żeby sobie pomóc. Mam 25 lat i od jakiegoś czasu bardzo wszystko mnie stresuje , nie mogę spać czasem nawet jeść aż mi się robi nie dobrze . Stres przed większą grupą obcych ludzi jak na przykład szkolenia w nowej pracy ( grupowe testy ) czy czasem nawet stanie w większej ilości ludzi , kolejce w sklepie lub w komunikacji miejskiej. Czasem mam trochę więcej tej pewności i daje radę na spokojnie ale od kilku miesięcy coraz bardziej nie radzę sobie z emocjami , najlepiej to nigdzie był nie wychodziła do większej ilości obcych ludzi . Najgorzej jest w nocy bo nie mogę spać czuje że serce bije mi mocniej . Jest też tak że jak już muszę być i jestem w tej grupie to po jakimś czasie trochę mi lepiej ale siedzę skrępowana , wolę się nie odzywać , nie zawszę tak było , ogólnie Starak się być wesołą miłą osobą ale w środku nie radzę sobie. Nie wiem czy psycholog to jest dobry pomysł ? Czy jest możliwość żeby czuć się lepiej ? Jak Sobie z tym poradzić .. proszę o pomoc

Szanowna Pani,

Zdecydowanie - pomysł skorzystania z pomocy psychoterapeuty jest bardzo dobry. Psychoterapia pomoże Pani przyjrzeć się trudnościom oraz zacząć radzić sobie z własnym emocjami, lękiem czy stresem. Proszę tylko pozwolić sobie pomóc.

Życzę Pani dużo dobrego.

Małgorzata Ziółkowska

www.strefa-ciszy.online

Witam Panią,

Opisane przez Panią objawy wskazują na fobię społeczną.

Zaburzenia lękowe, w tym fobia społeczna, nie tylko dezorganizują życie,

ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność,

hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,

zabierając tym samym całą radość życia.

Człowiek, dotknięty fobią społeczną w relacjach z innymi ludźmi stale doświadcza

obezwładniającego lęku i nieustannie przeżywa katusze.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji towarzyskiej czy nawet zwykłej

rozmowy napełnia ogromnym lękiem.

Poza tym nieadekwatna samoocena, nadmierna samokrytyka i brak wiary w swoje

możliwości, negatywnie wpływają na wszystkie obszary funkcjonowania i sprawiają,

że odczuwa Pani dyskomfort i nie potrafi cieszyć się życiem.

W ten sposób, zamiast realizować swoje marzenia, tworzy Pani w umyśle

wypaczony obraz samej siebie, co pogłębia jedynie niską samoocenę

oraz poczucie frustracji i przygnębienia, a także lęk przed kontaktami z ludźmi.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i fobię społeczną,

należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą

metodę terapii.

Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

fobii społecznej oraz wzmocnić poczucie własnej wartości dzięki czemu odzyska

Pan spokój i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/