Dlaczego mam te lęki?

Witam mam problem z lękami, gdy mam jechać do pracy pojawia się niepokój lęk przed busem roboczym nie chce w głębi duszy witać się nikim wtedy bo dziwnie się witam albo jakoś cicho ze strachem w głosie lub jakoś impulsywnie szybko pracuje na taśmie produkcyjnej źle się czuje wśród ludzi niespokojny czuje sparaliżowana twarz potrafię się dziwnie uśmiechać jakby tiki nie chce patrzeć ludziom w oczy nie wiem czy za długo czy za krótko pamiętam co ta osoba zobaczyła że uciekam wzrokiem pojawia się przy tym stres przed ta osobą staram się unikać kontaktu z osobami których nie znam lecz przy osobach które znam też się to pojawia do tego bóle brzucha głowy biegunki spowodowane stresem nie lubię gdy ktoś przechodzi obok czuje na twarzypaniczna bezradność która jestem przekonany że widać i tak się to napędza

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Pana stany lękowe mogą świadczyć o zaburzeniu psychicznym, w szczególności o nerwicy. Jest jej kilka rodzajów, w tym przypadku może to być nerwica lękowa.

Do symptomów tego zaburzenia zaliczamy między innymi: uczucie lęku i niepokoju, tiki nerwowe, zmęczenie, bezsenność i częste bóle głowy. Ta choroba dotyka wiele osób, szacuje się, że w Polsce na nerwicę cierpi około 8 milionów Polaków.

Nie należy się zbytnio przejmować, ponieważ istnieją sposoby radzenia sobie z tym zaburzeniem. Po pierwsze powinien się Pan udać do poradni psychiatrycznej, w celu dokładnego zbadania stanu psychicznego i postawienia jednoznacznej diagnozy. W leczeniu nerwicy stosuje się metody psychoterapeutyczne oraz leczenie farmakologiczne.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, które w szerszy sposób opisują podane zagadnienie:

https://portal.abczdrowie.pl/po-czym-rozpoznac-chorobe-psychiczna

https://portal.abczdrowie.pl/czym-jest-psychoterapia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Witam Pana,

Opisane przez Pana objawy wskazują na zaburzenia lękowe, fobię społeczną.

Zaburzenia lękowe, w tym fobia społeczna, nie tylko dezorganizują życie,

ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają

niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne

funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym całą radość życia.

Człowiek, dotknięty fobią społeczną w relacjach z innymi ludźmi stale doświadcza

obezwładniającego lęku i nieustannie przeżywa katusze.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji towarzyskiej

czy nawet zwykłej rozmowy napełnia ogromnym lękiem.

Poza tym nieadekwatna samoocena, nadmierna samokrytyka i brak wiary w swoje

możliwości, negatywnie wpływają na wszystkie obszary funkcjonowania i sprawiają,

że odczuwa Pan dyskomfort i nie potrafi cieszyć się życiem.

W ten sposób, zamiast realizować swoje marzenia, tworzy Pan w umyśle wypaczony

obraz samego siebie, co pogłębia jedynie niską samoocenę oraz poczucie frustracji

i przygnębienia a także lęk przed kontaktami z ludźmi.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i fobię społeczną,

należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Pana do skorzystania z psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami fobii społecznej

oraz wzmocnić poczucie własnej wartości dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/