Jak opanować nerwy w nerwowych sytuacjach?

W nerwowych sytuacjach nie radzę sobie z opanowaniem nerwów i najczęściej płaczę, miewam myśli związane z samobójstwem, lecz gdy problem znika to mijają myśli, jednak bardzo jest to dla mnie meczace i często się zastanawiam co mi dolega...

Witam Panią
Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna
nerwowość są reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres,
lęk czy traumatyczne przeżycie, również w przeszłości.
Źródłem Pani problemów z kontrolowaniem emocji
jest zapewne stres lub przykre doświadczenia z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko
podczas osobistej konsultacji.
Jeżeli często przeżywa Pani stresujące sytuacje
i są trudności z opanowaniem zdenerwowania i emocji
a chciałaby Pani skutecznie pozbyć się
problemu, to zachęcam do skorzystania
z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

prezentuje Pani "stan wyuczonej bezradności", w którym organizm radzi sobie płaczem (naturalna metoda rozładowywania napięcia), dobrze byłoby dotrzeć do przyczyny tej bezradności, beznadziejności, ponieważ objawy wskazują na zaburzenia depresyjne, a to wymaga specjalistycznego leczenia; konsultacja psychiatryczna, w celu zastosowania farmakoterapii lub psychoterapii, najlepiej zastosować te dwie metody leczenia równolegle. wcześniej wskazana jest diagnostyka problemu. Z pomocą specjalistów łatwiej będzie pomóc sobie.
Pozdrawiam serdecznie