Czy da się wyleczyć płacz, nad którym nie mogę kontrolować?

Czy da się wyleczyć płacz nad którym nie mogę kontrolować. Chciałabym umieć nie płakać. Z reguły płacz pojawia się kiedy ktoś powie mi przykrego, zdołuje mnie, krzyknie. Wydaje mi się że mam go odkąd pamiętam. Czy do takiej sprawy jest gdzie szukać pomocy ?

Witam,

płacz jest to reakcja organizmu na przykre przeżycie jakieś określonej sytuacji, w której aktywizują się emocje; smutek, strach, złość, poczucie krzywdy czy uczucia, takie jak; żal cierpienie psychiczne (ból). Płaczem też można reagować na sytuacje wzruszające, które są związane ze szczęściem - radością. Płacz to naturalna reakcja organizmu, która zmniejsza napięcie , np. związane ze stresem, uśmierza ból, można powiedzieć, że jest, to sposób radzenia sobie w trudnej sytuacji. Rozumiem, że taki stan emocjonalny niekontrolowany jest dla pani uciążliwy - problem wymaga specjalistycznego leczenia metodą psychoterapii, z psychoterapeutą łatwiej będzie zrozumieć przyczynę zjawiska psychologicznego, zalecam paradygmat poznawczo - behawioralny.
Zamieszczam artykuł; https://krokdozdrowia.com/placz-zdrowie-dlaczego/

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Najczęściej problemy z kontrolowaniem emocji , płaczliwość
i skłonność do szybkiego denerwowania się, są reakcją
obronną ludzkiej psychiki na lęk czy trudne, bolesne przeżycie.
Poza tym nieadekwatna samoocena, i brak wiary
w swoje możliwości, też negatywnie wpływają
na wszystkie obszary funkcjonowania człowieka
i sprawiają, że może Pani tworzyć w umyśle wypaczony
obraz samej siebie, co pogłębia jedynie niską
samoocenę
i rodzi poczucie przygnębienia.
Istnieje wiele przyczyn nadmiernej emocjonalności i płaczliwości.
Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia depresyjne.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjęła Pani psychoterapię.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródła, i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani wzmocnić samoocenę, odzyskać
równowagę wewnętrzną, wypracować umiejętności
radzenia sobie ze stresem i z emocjami, dzięki czemu odzyska
Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl