W jaki sposób pozbyć się tego stresu?

Witam. Otóż czuję, że mam poważny problem. Nie ma dnia, w którym bym nie żyła bez stresu. Czuję, że mnie to wykańcza. Boję się każdego telefonu, każdego pukania do drzwi. Boję się wszystkiego. Do tego przez ten stres ciągle boli mnie brzuch, głowa i mam problemy z zasypianiem. Czuję też, że nie potrafię rozmawiać z innymi ludźmi. Jakbym ich unikała. Do tego 24 maja mam iść na komisariat. Pewnie chodzi o szkołę, gdyż przestałam do niej uczęszczać.. Nie wiem już jak mam normalnie funkcjonować..

Witam Panią
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą
zaburzeniom lękowym, nerwicy lękowej.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre
doświadczenia z przeszłości wywołały u Pani
bezpodstawny, a jednak dla Pani przeraźliwy lęk.
Zaburzeniom tym często towarzyszy silny lęk,
rozdrażnienie, napięcie psychiczne.
Osoba cierpiąca na nerwicę lekową nie jest
w stanie sama rozwiązać swoich problemów.
Tego typu zaburzenia lękowe mogą doprowadzić
do izolacji społecznej.
Aby skutecznie wyleczyć nerwicę lękową
i jej konsekwencje, należy dotrzeć do źródła
problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii,
zanim lęki całkowicie zrujnują Pani życie.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

W tej sytuacji należy koniecznie zgłosić się do lekarza psychiatry i psychologa, psychoterapeuty. Podobne objawy (lęk, obawy, nadmierny stres, somatyzacje, zahamowanie aktywności czy wycofanie spowodowane nieadekwatnymi obawami, zaburzenia snu itp) najczęściej mają podłoże nerwicowe. A najlepszym sposobem na poradzenie sobie z nimi jest podjęcie psychoterapii. Jest to metoda pozwalająca na dotarcie do źródeł, przyczyn zaburzeń i wprowadzenie zmian w życiu pozwalających na odzyskanie radości i satysfakcji z życia. Jest możliwe, że dodatkowo i wspierająco lekarz zleci farmakoterapię (włączenie leków w celu usprawnienia procesu terapeutycznego). Zachęcam d niezwłocznego umówienia się na wizytę. Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej (tzw NZOZach) mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.