Bóle głowy, karku, pleców - czy to nerwica?

Witam! Mam 17 lat i od jakiegoś czasu czuję się dziwnie. Lewa połowa głowy jest nieswoja. Mam bóle głowy karku, trochę plecy (lewa strona). Ściska mnie w gardle i to mnie dusi. Czuję się dziwnie, tak mi się dziwnie robi jakby sekundę - kręci w głowie, ale zaraz przechodzi. Neurolog stwierdził, że to nerwy, psychiatra też. Leczę się na nerwicę lękową. Mam też lęki, cała się telepie. Leci mi jakby szyja (taki odruch). Boję się, że umrę, boli mnie koło serca i czuję się osłabiona, boję się, nie planuję dalekiej przyszłości, bo się obawiam, że już mnie nie będzie. Proszę o pomoc, czy to na pewno nerwica? Dodam, że mam do tego skłonności, ponieważ moi rodzice również chorują na nerwicę, a ja sama bardzo jestem nerwowa. Objawy pojawiły się podczas wielkiego stresu i obaw. Proszę o pomoc.

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Witam!
Opisane objawy mogą być wywołane przez rozwój zaburzeń psychicznych. Charakterystyczną cechą nerwicy są objawy fizyczne nie będące problemem somatycznym. Lęk może wpływać na pojawianie się różnego rodzaju dolegliwości, które na pozór mogą wydawać się wywołane chorobą somatyczną.
Dwóch lekarzy stwierdziło u Ciebie nerwicę, dlatego sądzę, ze Twój problem może być związany z tym zaburzeniem. Warto oprócz leczenia lekami wziąć udział w psychoterapii lub spotkaniach z psychologiem. Pomoc psychologa pozwoli wzmocnić działanie farmakoterapii i ułatwić powrót do równowagi psychicznej.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty