Stres związany ze stanem zdrowia

Witam serdecznie mam pytanie coś jest ze mną nie tak ostatnio, ciągle odczuwam stres związany z własnym zdrowiem,czytam na internecie o objawach róznych chorób pomału wpadam w jakiś obłęd nie potrafię sobie znalesc miejsca denerwuje się byle czym odczuwam ciągły stres czy to może być jakaś nerwica?

Dominika Farley
http://www.tpbkrakow.com/terapia/

Może być to tzw. hipochondria, czyli zaburzenie lękowe. Jeśli tak jest (a do tego potrzebna jest odpowiednia diagnostyka przeprowadzona podczas osobistej wizyty u psychologa) - należy podjąć psychoterapię. Jeśli chodzi o zaburzenia lękowe, bardzo dobre efekty przynosi terapia poznawczo-behawioralna. Pozdrawiam.