Brak przyjemności z seksu po gwałcie

Trzy lata temu zostałam zgwałcona, teraz jestem w związku. Współżyję z nim, ale nie mam żadnej przyjemności z sexu. Mówiąc wprost zmuszam się do niego, ale czy to nie jest tak jak bym dawała ciche przyzwolenie do ponownego "gwałtu"? Czy kiedykolwiek mi to minie, bo męczy mnie ta sytuacja.

Dzień dobry!

Serdecznie współczuję trudnej sytuacji. Czy po zgwałceniu korzystała/ korzysta Pani z pomocy psychoterapeutycznej/ psychologiczno-seksuologicznej?

Pozdrawiam!

Bardzo Pani współczuję i zachęcam do podjęcia psychoterapii. Gwałt to przeżycie traumatyczne i dobrze by było, aby przepracowała te przeżycia. Dobre efekty w przypadku zaburzenia po stresie traumatycznym daje terapia poznawczo-behawioralna oraz EMDR. Zachęcam do poszukania odpowiedniego specjalisty w Bydgoszczy.

Pozdrawiam,
Dominika Farley
http://www.tpbkrakow.com/