Nienawiść do siebie po gwałcie

Dwa lata temu zostałam zgwałcona w wyniku czego zaszłam w ciążę, nie nawidzę siebie i go. Nikt nie zna prawdy, nawet on. Moje dziecko nie potrzebuje takiego ojca, chociaż to zawsze będzie jego biologiczny ojciec, ale mój synek nigdy się, o tym nie dowie. Robię wszystko dla niego i tylko on trzyma mnie przy życiu. Chociaż czasami przypomina o bolesnych wspomnieniach, ale to nie jest jego wina, w jaki sposób się poczeło. Czy źle robię, boję się o bezpieczeństwo synka, bo jeżeli on się dowie.

Prawdopodobnie kiedyś synek zapyta o swojego ojca i ważne, żeby Pani miała poukładane w sobie emocje z tym związane. Przede wszystkim dla siebie, ale także dla niego. Przepracowanie traumy jest możliwe w psychoterapii. Pozwoli to Pani odbudować poczucie bezpieczeństwa a przede wszystkim poczucie wartości. Siła, jaką Pani dzięki temu może zyskać, pomoże Pani nie tylko zmagać się z przeciwnościami losu, mierzyć się z trudnymi pytaniami, ale także dać sobie prawo do szczęścia. Bardzo zachęcam do kontaktu z psychologiem.

Zachęcam do podjęcia psychoterapii. Gwałt to przeżycie traumatyczne i lepiej byłoby i dla Pani, i dla Pani synka, aby się Pani wzmocniła psychicznie w ten sposób. I to jest teraz pewnie najważniejsze. To, i fakt, że dba Pani i troszczy się o swoje dziecko.

Serdecznie Panią pozdrawiam,
Dominika Farley
http://www.tpbkrakow.com/