Problemy z porannym wstawaniem a stresująca praca

Witam.Od około 3 tygodni mam problemy z porannym wstawaniem.Wstać z łóżka to nieraz męka.Jestem już koło 3 tygodni na urlopie więc nie jestem przemęczony i nie chodzę późno spać.W tamtym roku brałem escitalopram i pamiętam, że przed objawami depresji miałem podobne objawy,mam stresującą pracę i nie sprawia mi satysfakcji, zastanawiam się czy to nie przez to moje problemy z porannym wstawaniem-nie mam lęków itp. więc nie wiem czy iść do lekarza psychiatry, czy najpierw ogólne badania?

Jeśli leczy się Pan na depresję- warto skonsultować się ze swoim lekarzem psychiatra. Dodatkowo zachęcam do podjęcia psychoterapii. Będzie Pan miał okazje przepracować emocjonalne podłoże zaburzeń, a także zyskać wsparcie i psychoedukację (także w kontekście rozpoznawania objawów zwiastunowych nawrotu choroby).

Zachęcam do podjęcia psychoterapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej (TPB). W tym nurcie nie tylko pracuje się nad objawami, ale też uczy technik radzenia sobie z własnymi objawami oraz rozwiazywania problemów praktycznych. Proponuję poszukać terapeuty TPB w okolicy lub spróbować terapii przez internet.

Pozdrawiam,
Dominika Farley
http://www.tpbkrakow.com/