Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z porannym wstawaniem a stresująca praca

Witam.Od około 3 tygodni mam problemy z porannym wstawaniem.Wstać z łóżka to nieraz męka.Jestem już koło 3 tygodni na urlopie więc nie jestem przemęczony i nie chodzę późno spać.W tamtym roku brałem escitalopram i pamiętam, że przed objawami depresji miałem podobne objawy,mam stresującą pracę i nie sprawia mi satysfakcji, zastanawiam się czy to nie przez to moje problemy z porannym wstawaniem-nie mam lęków itp. więc nie wiem czy iść do lekarza psychiatry, czy najpierw ogólne badania?
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Jak radzić sobie ze stresem?

Jeśli leczy się Pan na depresję- warto skonsultować się ze swoim lekarzem psychiatra. Dodatkowo zachęcam do podjęcia psychoterapii. Będzie Pan miał okazje przepracować emocjonalne podłoże zaburzeń, a także zyskać wsparcie i psychoedukację (także w kontekście rozpoznawania objawów zwiastunowych nawrotu choroby).

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Zachęcam do podjęcia psychoterapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej (TPB). W tym nurcie nie tylko pracuje się nad objawami, ale też uczy technik radzenia sobie z własnymi objawami oraz rozwiazywania problemów praktycznych. Proponuję poszukać terapeuty TPB w okolicy lub spróbować terapii przez internet.

Pozdrawiam,
Dominika Farley
http://www.tpbkrakow.com/

Psycholog i psychoterapeuta specjalizujący się w nurcie poznawczo-behawioralnym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy