Problem z budowaniem związku po gwałcie

Dwa lata temu zostałam porwana i zgwałcona, przemilczałam to. Teraz buduje związek, ale wogóle nie potrafię zaufać partnerowi, czuję się brudna, zużyta. Zdecydowałam się na terapię, byłam na pierwszym spotkaniu, wyszłam z niego bardzo zirytowana, nie wiem czy otworzę się przed facetem. Reaguje nerwowo wręcz agresywnie na dotyk. Wiem, że powinnam być szczera z partnerem ale czy nie będzie się mną brzydził? Czy powinnam sobie odpuścić

Polecam Pani terapię poznawczo-behawioralną lub terapię EMDR, są to bardzo skuteczne terapie w leczeniu problemów powstałych w wyniku przeżyć traumatycznych. Jeśli nie znajdzie Pani takich terapeutów w okolicy, proszę rozważyć terapię przez internet.

Pozdrawiam,
Dominika Farley
http://www.tpbkrakow.com/terapia/

Dzień dobry,
Nie odpuszczać, kontynuować leczenie. To wspaniale, że zdecydowała się Pani na terapię - to Pani szansa na szczęśliwe życie.
Zastanawiała się Pani, co spowodowało irytację?
Pierwsze spotkania są bardzo trudne, bo to nowa sytuacja, nowa osoba. Po jakimś czasie zawiązuje się zaufanie i jest lepiej, i lepiej. Pani obawy są naturalne biorąc pod uwagę to co Pani przeżyła - właśnie tym będziecie się zajmować na terapii. Ważne, by Pani uczyła się o tym mówić, stopniowo się otwierała, na tyle na ile jest Pani gotowa.
Z drugiej strony myślę, że mogłaby się Pani czuć bezpieczniej, gdyby terapeutą była kobieta.
Życzę powodzenia!