Jak pozbierać się po gwałcie?

Dwa miesiące temu padłam ofiarą gwałtu, trudno mi się po tej sytuacji pozbierać. Przez to rozpadł się mój 5letni związek. Ale to akurat moja wina, bo nie potrafiłam powiedzieć o tym narzyczonemu, z resztą nikt o tym nie wie. Biorę jakieś tabletki uspokajające i nasenne, ale mam wrażenie, że wogóle nie pomagają. Odsunełam się od wszystkich, tylko praca - dom. A wieczorem pije w samotności, aby zapomnieć.

Witam, sugeruję nie zwlekać i udać się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej (ul.Radziwiłłowska 8b w Krakowie,czynny całodobowo przez cały tydzień) gdzie może Pani skorzystać z bezpłatnej,specjalistycznej opieki psychologicznej dla osób, które doświadczyły przemocy seksualnej. Może Pani również skorzystać z oferty gabinetów prywatnych. Gwałt to bardzo trudne, traumatyczne doświadczenie, z którego konsekwencjami psychologicznymi bardzo trudno jest uporać się samemu. Tabletki, zażywane bez konsultacji z psychiatrą, oraz alkohol w żaden sposób nie poprawią Pani stanu psychicznego lecz doprowadzą do jeszcze większych spustoszeń.

Doznała pani traumatycznego doświadczenia, więc nic dziwnego, że trudno się po nim pozbierać. Jednak przyjmowanie leków i picie alkoholu nie są dobrym rozwiązaniem. Jedynie chwilowo stłumią emocje, a w dalszej perspektywie osłabią i mogą doprowadzić do uzależnienia. Emocje można sobie poukładać - powoli, przy pomocy życzliwego psychologa. To trwa, ale jest możliwe. Zachęcam do podjęcia psychoterapii.