Problemy z zaufaniem po gwałcie

W przeszłości padłam ofiarą gwałtu, teraz po trzech latach trochę doszłam do siebie. Poznałam fajnego faceta, od jakiegoś czasu jesteśmy razem. Ale nie potrafię mu zaufać w pełni, może to przez moją samoocenę, która po tym wydarzeniu jest równa 0. Nie potrafię odbudować poczucia własnej wartości, wiem że to moja wina, bo przemilczałam to. Czułam się zbyt upokorzona, aby to zgłosić. Wstydzę się tego i nie wiem jak obecny partner by odebrał tą wiadomość.

Gwałt jest bardzo traumatycznym zdarzeniem i jako takie wymaga przepracowania podczas psychoterapii. Bez tego wszelkie negatywne efekty mogą się powtarzać jeszcze przez długi czas. Zatem po pierwsze powinna Pani podjąc psychoterapię, aby pozbyć się skutków tego traumatycznego wydarzenia.
Po drugie - jest Pani w satysfakcjonującym związku, w którym dobrze się Pani czuje. To jest znak, że może się Pani otworzyć przed partnerem. Nie Pani ma się czegokolwiek wstydzić, lecz gwałciciel. Dlatego proszę nie myśleć "co powie mój partner" w kategoriach "wstydzę się, nie powinnam" itd. Myślę,że psychoterapia również ułatwi pani podjęcie tego kroku.
Pozdrawiam.