Zaburzenia seksualne po gwałcie

Witam! Mam bardzo ważne dla mnie pytanie. Mam 28 lat, orientacja heteroseksualna. Dwa miesiące temu byłem ofiarą traumatycznego wydarzenia, a mianowicie gwałtu (homoseksualnego). Oczywistym jest, że odczuwam ciągle skutki PTSD. Rzeczą, która najbardziej nie daje mi spokoju są zaburzenia seksualne, które ta sytuacja wywołała. Dodam, że nie jestem teraz w żadnym związku. Na pewno spadek libido, problemy z osiągnięciem erekcji. Np. materiały pornograficzne nie działają już tak silnie jak przed tym wydarzeniem. Na wszelki wypadek dodam, że dalej czuję się wyłącznie istotą heteroseksualną. Moje pytanie: Jak najlepiej podejść do tego problemu? Czy to już tak może pozostać, czy takie metody jak psychoterapia, farmakoterapia czy działanie czasu mogą tutaj mieć jakieś pozytywne skutki? Jest to bardzo ciężkie doświadczenie, ale już zaakceptowałem, że się wydarzyło i na razie podjąłem terapię leczenia PTSD między innymi metoda EMDR. Sfera seksualna jest jakby osobnym zagadnieniem. Dziękuję.

Witam serdecznie!
Tak traumatyczne przeżycie bardzo często prowadzi do oziębłości seksualnej. Brak zainteresowania tą sferą jest jak najbardziej naturalne, o czym zapewne rozmawiał Pan z psychoterapeutą. Czas niewątpliwie będzie działał na Pana korzyść. Wydaje się jednak, że nie będzie on wystarczający do pełnego powrotu do zdrowia. Bardzo dobrze, że zdecydował się Pan na podjęcie terapii. Myślę, że obecna terapia pomoże Panu wrócić do pełnego komfortu psychicznego i pozwoli na zawieranie nowych znajomości. Farmakoterapia może mieć tu znaczenie wyłącznie uzupełniające. Na koniec pragnę zauważyć, iż do zdarzenia doszło zaledwie 2 miesiące temu. Skutki terapii będą widoczne dopiero po kilku spotkaniach.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za podzielnie się swoim traumatycznym przeżyciem, rozumiem jakie koszty ma dla Pana takie doświadczenie.
Czy wie Pan kto był napastnikiem?

Proszę z tym nie zostawać!
Upływający czas od zdarzenia, niestety nie leczy, a wręcz przeciwnie...
Dlatego proszę już nie zwlekać i sięgnąć po tak bardzo potrzebną Panu pomoc specjalistyczną, do Poradni Zdrowia Psychicznego, celem podjęcia terapii.

Wspieram Pana mentalnie,
irena.mielnik.madej@gmail.com