Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Transwestytyzm

Dla wielu osób, które mają wątpliwości dotyczące własnej orientacji seksualnej jedynym sposobem "sprawdzenia", jakie rzeczywiście są ich preferencje jest kontakt seksualny. Proszę się nie obawiać, sporo osób ma na koncie podobne doświadczenia i w niczym nie umniejsza to ich wartości. Dzięki temu zdarzeniu miał Pan okazję zweryfikować i "dookreślić" własne potrzeby.

0

Dzień dobry,

Praktyki homoseksualne są dość częstym zjawiskiem u młodych, heteroseksualnych osób obojga płci, którzy je podejmują najczęściej ze zwykłej ciekawości – nie skutkują też żadnymi komplikacjami w przyszłości. Jak jednak można wnioskować, Pana „eksperyment” okazał się dla Pana traumatyczny, dodatkowo wywołując wzmożone poczucia winy.

Warto zdać sobie sprawę, że zachowania seksualne rzadko kiedy mają charakter wyłącznie heteroseksualny – mogą się zmieniać i się zmieniają przez całe nasze życie i nic w tym nienormalnego. Dodać też można, że to nie nasze doświadczenia wywołują w nas różne mniej lub bardziej komfortowe uczucia, ale znaczenie, jakie tym doświadczeniom nadajemy.

Mówiąc inaczej – może Pan do końca życia żyć w świadomości popełnienia czegoś nieczystego i okropnego bądź uznać, że zdarzyło się Panu zrobić coś, co z perspektywy czasu okazało się nie tak fajne, jak Pan pierwotnie przypuszczał. Ot, po prostu kolejne doświadczenie, dzięki czemu mógł Pan poznać kolejny kawałek swojej natury. Jak się okazało – heteroseksualnej.

W związku z dość tragizującym opisem przez Pana całej sytuacji sugerowałbym jednak konsultację seksuologiczną bądź psychologiczną, dzięki której mógłby Pan osiągnąć wewnętrzny spokój i przestać się samooskarżać.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy