Samobójstwo przyjaciółki po brutalnym gwałcie

Moja przyjaciółka 27lat, właśnie się dowiedziałam, że popełniła samobójstwo, a jeszcze w niedziele z nią rozmawiałm. Wiedziałam przez co przeszła, ponad 3miesiące temu padła ofiarą brutalnego zbiorowego gwałtu. Przez moją chorą lojalność ona nie żyje. Gdy bym zmusiła ją, poszła z nią do psychologa, na komendę. Może by żyła. Widziałam w jakim była stanie. A teraz nawet ci skurwys... nie odpowiedzą za to, a co gorsze nie ma justyny już wśród nas. Miała całe życie przed sobą.To nie sprawiedliwe!!!

Mogę tylko wyobrazić sobie jak Pani się czuje. w jednej chwili zmieniło się Pani życie. Straciła Pani przyjaciółkę, czuje Pani niesprawiedliwość, samotność, złość, poczucie winy- cała mieszankę emocji i odczuć. Proszę nie zwlekać, proszę z kimś porozmawiać. Proszę poszukać pomocy psychologa. Strat bliskiej osoby, szczególnie nagła strata w takich okolicznościach jest szokiem, niewyobrażalnym bólem, który czasem trudno znieść w pojedynkę.

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa. Pomoże w przepracowaniu poczucia żalu, winy, a także żałoby po stracie bliskiej osoby. Także Pani potrzebuje w tej chwili wsparcia. Można skorzystać zarówno z pomocy psychologa w PZP jak i Ośrodkach Interwencji Kryzysowej.