Obsesja odchudzania u przyjaciółki

Witam, potrzebuje pomocy. Moja przyjaciółka wpadła w obsesje i nadmiernie według mnie się odchudza waży 43kg na 168 cm, ostro ćwiczy celowo stara się mniej jeść , nie wiem co robić i jak z nią rozmawiać

Dzień dobry!

Przy podejrzeniu zaburzeń odżywiania, depresji czy niskiej samooceny (które często są przyczyną obsesyjnego chudnięcia) warto uczciwie porozmawiać o tym z przyjaciółką, a także z odpowiedzialnym dorosłym - np. rodzicem, starszym rodzeństwem, zaufaną nauczycielką, pedagog szkolną itp.

Pozdrawiam!

Witam!

Najlepiej, aby przyjaciółka skontaktowała się ze specjalistą od zaburzeń odżywiania.

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska