Witam, na podstawie przekazanych przez Panią danych, wskaźnik BMI wynosi 17, 3, co wskazuje na niedowagę. Nie jest to jednak najbardziej niepokojące, bardziej niepokoi mnie, że obsesyjnie podporządkowuje Pani całe swoje życie jedzeniu i lękowi przed przytyciem. Mam wrażenie, że odbiera to Pani przyjemność ze spraw. które wcześniej Panią cieszyły. Taka nadmierna koncentracja na wadze i dietach może doprowadzić do poważnych chorób np. anoreksji. Cieszę się, że w Pani to też budzi niepokój, bo znaczy, że zauważa Pani problem. Polecam poszukać psychoterapeuty zajmującego się zaburzeniami odżywiania. Pozdrawiam - Małgorzata Janusek
to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza
Witam Panią,
Jest bardzo prawdopodobne że cierpi Pani na zaburzenia odżywiania.
Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to wymiotami lub całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. U Pani widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.
Z pewnością nie powinna Pani już chudnąć!!! Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja czy bulimia pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Dzień dobry, z pani opisu wynika, że koncentracja na jedzeniu oraz wadze ciała jest ogromna. Zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty zajmującego się zaburzeniami odżywiania. Pozdrawiam.
Witam,
Zachęcam do wizyty u psychologa/psychoterapeuty. Opisane przez Panią zachowanie i objawy mogą sugerować zaburzenia odżywania. Te z kolei są często problemem bardziej złożonym i współwystępującym nieraz z innymi trudnościami, czy zaburzeniami i są wskazaniem do podjęcia psychoterapii. Wyleczenie się nie sprawi, że nie będzie Pani dbać o siebie i swój wygląd - raczej będzie Pani w stanie robić to bez szkody dla swojego zdrowia.
Pozdrawiam
Karolina Matlak
Nie. Może być pierwszym etapem do wystąpienia zaburzeń odżywiania (typu restrykcyjnego). Z pewnością kontrola w wypadku utrzymywania diety jest potrzebna, lecz nadmierne i wręcz obsesyjne liczenie kalorii i trzymanie pór posiłków itd może powodować większe trudności. Polecam konsultację psychologiczną. POzdrawiam.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Natrętne myśli o odchudzaniu – odpowiada Mgr Anna Bernatowska
- Obsesja na punkcie liczenia kalorii – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Niska waga, ograniczenia posiłków i brak okresu a anoreksja – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Obsesja odchudzania i bulimia – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Wyrzuty sumienia po jedzeniu – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Jak zapanować nad obsesją na punkcie odchudzania? – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Jak zakwalifikować moje zaburzenie odżywiania? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Co mogą znaczyć te wyrzuty sumienia po jedzeniu? – odpowiada Mgr Katarzyna Kulczycka
- Obsesyjne odchudzanie się u 18-latki – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Dieta dla 19-letniej osoby chorej na anoreksję – odpowiada Dr Aleksandra Karmazyn
artykuły
"Ta choroba to samotność". Roksana Środa, dietetyk, sama musiała zmierzyć się z anoreksją, SIBO, IBS i PCOS
Roksana Środa, 27-letni dietetyk kliniczny, przesz
Syndrom ocalałego dotyka uchodźców. Jak go rozpoznać i pomóc?
Mogłoby się wydawać, że Ukraińcy, którzy imigrują
Manoreksja - przyczyny, objawy, diagnostyka i leczenie
Manoreksja, czyli anoreksja mężczyzn, to zaburzeni