Co mogą znaczyć te wyrzuty sumienia po jedzeniu?

Witam! Od pewnego czasu zaczęłam mieć wyrzuty sumienia nawet gdy zjem nie wiele, prowokuje wymioty, żeby poczuć się pusta w środku, a nawet dochodzi do tego, że cały dzień nic nie jem i gdy przychodzi wieczór jem mało, ale i tak to zwracam. Gdy patrzę w lustro widzę, że zamiast być coraz chudsza mam wrażenie, że tyje. Czym to jest spowodowane?

Dzień dobry,
Podejrzewam u Pani początki zaburzeń odżywiania i dlatego doradzałabym konsultację z psychologiem psychoterapeutą. Polecam w przypadku opisanych trudności psychoterapię w podejściu poznawczo - behawioralnym u psychologa psychoterapeuty będącego jednocześnie psychodietetykiem lub specjalizującego się w tej tematyce. Jest Pani bardzo młodą osobą i sądzę, że nie warto zwlekać z szukaniem pomocy, gdyż jest nadzieja iż na tym etapie szybko przezwyciężyłaby Pani objawy. Mam nadzieję, że wkrótce uda się Pani do specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/

Witam Panią,

Uważam, że cierpi Pani na zaburzenia odżywiania.
Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to wymiotami lub całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. U Pani widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.
Z pewnością nie powinna Pani już chudnąć!!! Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja czy bulimia pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk