Odchudzanie, ważenie jedzenia i zanik miesiączki

Od środka stycznia się odchudzam. Starałam się ćwiczyć jakieś 3 razy w tygodniu i jadłam poniżej 1000 kcal. Aby obliczyć kalorie zaczęłam ważyć każde jedzenie i dokładnie obliczać. Na dodatek w marcu ostatni raz miałam miesiączkę. Mam 166 cm i z 56 kg schudłam do jakiś 47, ale uda nadal mam masywne, więc to pewnie mięśnie schudły przez niskokaloryczną dietę. Dodam też, że czasami zdarzają się dni kiedy jem cały dzień prawie bez przerwy ile tylko mogę. Czy możliwe, że mam zaburzenia odżywiania?

Witam Panią,

Jest to nawet bardzo prawdopodobne że cierpi Pani na zaburzenia odżywiania.
Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to wymiotami lub całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. U Pani widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.
Z pewnością nie powinna Pani już chudnąć!!! Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja czy bulimia pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Je Pani bardzo mało, waży Pani za mało i z pewnością ma Pani za mało tkanki tłuszczowej co prowadzi do zaburzeń hormonalnych i stąd brak miesiączki. Radzę skonsultować się z lekarzem i psychologiem.