Zaburzenia odżywiania i powrót do normalnego odżywiania bez efektu jojo

Mam dosc spory problem. Od jakiegos czasu zmagam sie z zaburzeniami odzywiania (bulimoreksja). Chcialabym zaczac normalnie jesc. Mecza mnie straszne wyrzuty sumienia jesli zjem normalnie. Zwykle jadalam do max 500-600kcal jednak waga stanela w miejscu mimo ze intensywnie cwicze. Czy jesli teraz sprobowalabym jesc jak inni (1500kcal) to mialabym a efekt jojo? Co zrobic zeby teraz nie przybrac na wadze, a schudnac?. Waze ok 58kg przy 170cm, chce wazyc ok.49kg. Pomocy :(

Witam serdecznie,

Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić czy nieskorzystań z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to wymiotami lub całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. U Pani widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.

Jeżeli jednak chciałaby Pani spróbować sama zwiększać kaloryczność diety to proszę robić z powoli około 100kcal tygodniowo. Z pewnością nie powinna Pani już chudnąć!!! Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze gubić kilogramy.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Anoreksja czy bulimia pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam Panią, kaloryczność należy zwiększać stopniowo, najlepiej uzgodnić to z dietetykiem bądź psychodietetykiem.
Pozdrawiam serdecznie