Zaburzenia odżywiania u 18-latki

Witam :) prosze o odpowiedz na moje pytanie, bardzo mi na tym zależy... Od 2 lat jestem na diecie, wszystko z umiarem i głowa ale od roku a dokładniej Ok.11 miesięcy mam zaburzenia odżywiania, z tego co wyczytałam na rożnych formach wydaje mi sie, ze cierpię na anoreksję bulimiczna.. Są dni gdy nie jem nic a gdy zjem cokolwiek nie mogę sie powstrzymać a potem od nowa Głodówka... Łamią mi sie paznokcie,włosy wypadają, chce być zdrowa.. Waze 48 kg (175 cm) jak sobie pomoc...

Witam, byłoby dobrze aby w celu uzyskania dokładnej diagnozy i ustalenia planu leczenia udała się Pani jak najszybciej na konsultację do lekarza psychiatry w POZ. Zaburzenia odżywiania wymagają specjalistycznego leczenia- farmakologicznego i psychoterapeutycznego.

Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to wymiotami lub całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. U Pani widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.
Z pewnością nie powinna Pani już chudnąć!!! Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja czy bulimia pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry,

Podstawową metodą w leczeniu zaburzeń odżywiania jest psychoterapia, stąd jak najbardziej namawiam na podjęcie leczenia - w formie ambulatoryjnej (np.: PZP, prywatnie) lub na oddziale szpitalnym specjalizującym się w leczeniu zab. odżywiania (np.: Szp. Uniwersytecki w Krakowie).

Dzień dobry, leczenia zaburzeń odżywiania musi odbywać się przy współudziale specjalisty. Zachęcam w pierwszej kolejności do pogłębionej diagnozy psychologicznej u psychologa - psychoterapeuty zajmującego się tego typu problemami. Następnie prawdopodobnie zaleci on pani rozpoczęcie terapii. Pozdrawiam.

Zaburzenia odżywiania to bardzo poważne schorzenia i najlepszym rozwiązaniem byłoby zwrócenie się o pomoc do specjalistów. Terapia wiąże się nie tylko z odpowiednio dobraną dietą, ale także, co może i bardziej istotne, z odpowiednio dobraną pomocą psychologiczną. Podejście holistyczne jest podstawą do osiągnięcia sukcesu i osiągnięcia pełni zdrowia. Nie ma też na co czekać, ponieważ już pojawiają się u Pani poważne konsekwencje niedoborów - spowodowane nieprawidłowym odżywianiem.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444