Witam, byłoby dobrze aby w celu uzyskania dokładnej diagnozy i ustalenia planu leczenia udała się Pani jak najszybciej na konsultację do lekarza psychiatry w POZ. Zaburzenia odżywiania wymagają specjalistycznego leczenia- farmakologicznego i psychoterapeutycznego.
Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to wymiotami lub całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. U Pani widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.
Z pewnością nie powinna Pani już chudnąć!!! Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja czy bulimia pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Dzień dobry,
Podstawową metodą w leczeniu zaburzeń odżywiania jest psychoterapia, stąd jak najbardziej namawiam na podjęcie leczenia - w formie ambulatoryjnej (np.: PZP, prywatnie) lub na oddziale szpitalnym specjalizującym się w leczeniu zab. odżywiania (np.: Szp. Uniwersytecki w Krakowie).
Dzień dobry, leczenia zaburzeń odżywiania musi odbywać się przy współudziale specjalisty. Zachęcam w pierwszej kolejności do pogłębionej diagnozy psychologicznej u psychologa - psychoterapeuty zajmującego się tego typu problemami. Następnie prawdopodobnie zaleci on pani rozpoczęcie terapii. Pozdrawiam.
Zaburzenia odżywiania to bardzo poważne schorzenia i najlepszym rozwiązaniem byłoby zwrócenie się o pomoc do specjalistów. Terapia wiąże się nie tylko z odpowiednio dobraną dietą, ale także, co może i bardziej istotne, z odpowiednio dobraną pomocą psychologiczną. Podejście holistyczne jest podstawą do osiągnięcia sukcesu i osiągnięcia pełni zdrowia. Nie ma też na co czekać, ponieważ już pojawiają się u Pani poważne konsekwencje niedoborów - spowodowane nieprawidłowym odżywianiem.
Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Zaburzenia odżywiania u 32-latki – odpowiada Dr Bartosz Piasecki
- Jak zakwalifikować moje zaburzenie odżywiania? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Odpowiednia dieta dla osoby cierpiącej na bulimię – odpowiada Mgr Aleksandra Tyszka
- Anoreksja i duża niedowaga – odpowiada Mgr Magdalena Romaniuk
- Niska waga, ograniczenia posiłków i brak okresu a anoreksja – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Jakie konsekwencje neurologiczne ma przewlekła anoreksja bulimiczna? – odpowiada Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
- Zaburzenia odżywiania i objadanie się z wymiotami – odpowiada Dr Krystyna Pogoń
- Leczenie zaburzeń odżywiania u 19-latki – odpowiada Ewa Kozłowska
- Zaburzenia odżywiania i powrót do normalnego odżywiania bez efektu jojo – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Czy to już są zaburzenia odżywiania? – odpowiada Mgr Mateusz Durbas
artykuły
Anoreksja (jadłowstręt psychiczny) - przyczyny, objawy, leczenie
Anoreksja to choroba, której podłożem są zaburzeni
La'Tecia Thomas waży prawie 100 kg. Mężczyźni ją uwielbiają
Idealne wymiary? To mit Ma 175 cm wzrostu i waży o
Psychiatra - kim jest i co leczy? Jak wygląda wizyta?
Psychiatra diagnozuje i leczy choroby oraz zaburze