Obsesja na punkcie liczenia kalorii

Mam obsesję liczenia kalorii, pilnowania tego co jem, ciągle wyrzuty sumienia jesli zjem cos co moim zdaniem jest wysoko kaloryczne, wtedy wsiadam na rower treningowy zeby "wyjezdzic" zbedne kalorie, z 51 kg schudlam do 39kg przy wzroscie 157cm... Nie potrafie z tego wyjsc. Kladac sie spac w myslach ustalam sobie posilki na nastepny dzien, to jest meczace... Ponadto prawie od roku nie mam miesiaczki ktora zanikla gdy wazylam 42kg, czy to juz anoreksja?

Dzień dobry!

Tak, wszystkie opisywane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia odżywiania, anoreksję - Pani BMI wskazuje na wychudzenie i jest znacznie poniżej normy zdrowia fizycznego; obsesyjne, natrętne myśli dotyczące wagi, wyglądu, kalorii, jedzenia; utrata zdolności racjonalnej oceny swojej wagi, stanu zdrowia; nadmierne i wyniszczające ćwiczenia fizyczne; utrata miesiączki itp. Proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza oraz psychologa.

Pozdrawiam!

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Witam
Jednym z objawów anoreksji jest własnie zanik miesiączki. Kierując się tym kryterium można przypuszczać, że cierpi Pani na anoreksję. Dodatkowo obsesja na punkcie jedzenia tez na to wskazuje. Powinna Pani udać się do psychoterapeuty aby rozpocząć leczenie. Im dłużej będzie Pani zwlekać z podjęciem leczenia tym trudniej będzie Pani się uprać z problemem o którym Pani pisze.
Pozdrawiam
Agata Dusza

Witam serdecznie,

Zaburzenia, które Pani opisuje zdecydowanie wskazują na anoreksję!! miesiączka Pani zanikła ze względu na zbyt niską wagę i nieprawidłowe odżywianie. Niedostateczna ilość tkanki tłuszczowej zaburza gospodarkę hormonalna i jest bardzo niebezpieczna. Proszę jak najszybciej udać się na terapię psychologiczną a następnie być pod stałą opieką zarówno psychologa jak i dietetyka. z całego serca radze działać póki nie jest za późno! teraz Pani pisze że jest to męczące ale trzeba też zwrócić szczególną uwagę jaki to ma wpływ na Pani zdrowie. Postępując tak dalej nie odzyska Pani miesiączki i może skończyć się to szpitalem...

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam. Z informacji, które Pani podaje, to wygląda niestety jak anoreksja. Proszę poszukać pomocy w specjalistycznych ośrodkach leczenia anoreksji, albo od razu zgłosic się do psychologa w celu ratowania siebie. Powodzenia