Popadanie w natrętne liczenie kalorii

Witam! Zacznę od tego że schudłam ok 15 kg teraz waże 60 kg przy 173 cm wzrostu i chce zacząć ćwiczyć siłowo i kształtować zarys mięśni.Chce również przestać liczyć kalorie i trzymać się tak kurczowo godzin posiłków gdyż jest to męczące.oczywiście nie rezygnuje ze zdrowych nawyków jak np. owsianka na śniadanie jednak przyłapałam sie na tym że nie przestaje liczyć kalorii a posiłki jem tylko o określonych godzinach chce zacząć jeść jak normalny człowiek nie przejmować się kaloriami az tak bardzo.

Witam serdecznie,

W tym momencie Pani BMI (współczynnik prawidłowej masy ciała powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach) wynosi 20,0, co wskazuje na wagę zdrową. Nie powinna Pani już chudnąć, ale na stałe utrzymać zdrowe nawyki żywieniowe, tak aby dieta nie kojarzyła się z czymś nieprzyjemnym a stała się Pani stylem życia. Cieszę się że chce Pani zacząć ćwiczyć siłowo ale tu musi Pani dostarczyć odpowiednią ilość kalorii, ,,paliwa'' na budowę mięśni. Prawidłowe odżywianie jest ważne i bardzo pożądane dopóki nie stanie się to obsesją i głównym elementem życia. Najlepiej udać się do specjalisty i porozmawiać w tej sprawie z psychologiem, ponieważ zbyt częste liczenie kalorii, odchudzanie może doprowadzić do anoreksji lub ortorekscji. Psycholog wyciągnie wnioski z rozmowy i zadecyduje co dalej.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk