Co może znaczyć takie obsesyjne liczenie kalorii?

Czy mogę prosić o pomoc lub opinie w następującym przypadku?: Liczę bardzo obsesyjnie kalorie. Jestem bardzo aktywna osoba trenuje na co dzień w piłkę nożna. Wazę się codziennie. Jak zawsze coś zjem to bardzo się panicznie boje ze przytyje wiec korzystam tez z aplikacji liczących: fitatu. Spożywam napoje typu zero cukru, jogurty i produkty mleczne staram się zawsze jeść jak z najmniejsza ilością tłuszczu. Boje się także wychodzić z znajomymi na miasto ponieważ mogę coś zjeść i nie będę wiedziała ile dany produkt ma kalorii. Bardzo proszę o rade lub pomoc .
KOBIETA, 18 LAT 3 miesiące temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Wiele osób aktywnych sportowo i dbających o zdrowe odżywianie zwraca uwagę na ilość spożywanych kalorii. Natomiast "obsesyjne liczenie kalorii", które Panią niepokoi, z pewnością jest warte konsultacji ze specjalistą. Zachęcam do rozważenia spotkania z psychodietetykiem.

0

Obsesyjne liczenie kalorii i codzienne ważenie nie mogą zawładnąć Pani życiem. Proponuję rozważyć wizytę u psychodietetyka lub psychologa, którzy Pani pomogą.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty