Seks bez przyjemności po gwałcie

3 lata temu zostałam zgwałcona. Obecnie mam narzeczonego, z którym wspózyje, jednak seks nie sprawia mi zadnej przyjemosci. Co robic?

Proszę Pani,
Powody dla tego zjawiska mogą być naprawdę różne. Przykuwa naszą uwagę traumatyczne przeżycie gwałtu. Takie traumatyczne przeżycie może powodować wspomniany brak przyjemności. Proszę ewentualnie skontaktować się z psychologiem. Warto się tym zająć, udane życie seksualne jest ważnym czynnikiem wysokiej jakości życia.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Dzień Dobry Pani,

Proszę przyjąć ode mnie wyrazy rozumienia, tak jak potrafię zrozumieć.

Nie napisała Pani, jak i czy poradziła sobie Pani z tak obciążającym doświadczeniem (tuż po zdarzeniu).
Czy miała Pani taką możliwość, by o tym opowiedzieć?
Miałabym wiele pytań do Pani, a Portal nie służy do tego.

Na pewno proszę nie zostawać samej z tym, a mówić o tym, co się Pani przydarzyło.

Jeśli chciałaby Pani ze mną porozmawiać, zapraszam serdecznie do rozmowy telefonicznej albo na Skype.

Życzę Pani tylko radości,
Irena Mielnik-Madej