Czy zaburzenia widzenia to efekt stresu?

Witam mam taki problem czasem zdarza mi się że w lewym oku "latają" mi takie dziwne męty taki pofalowany obraz jak patrze w lewo to wszystko faluje muszę wtedy posiedzieć w ciemnym miejscu zamknąć oko dalej widzę te fale przechodzi po jakimś czasie około pół godziny i zaczyna się ból głowy który mija samoistnie nie biorę żadnych tabletek przeciwbólowych na to. czy może być taka reakcja na stres ( niestety stresu mi nie brakuje)

Dzień dobry. Wiele objawów somatycznych ma podłoże psychologiczne. Jednak zwykle należy wcześniej wykluczyć przyczyny medyczne. Zachęcam Pana do skonsultowania opisanych sytuacji z lekarzem i niezależnie od tego proszę rozważyć wsparcie psychologa. Stres wymaga od nas dobrych strategii radzenia sobie, zawsze warto je doskonalić. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam Panią
Aby stwierdzić faktyczną przyczynę Pana zaburzeń widzenia
konieczna jest osobista wizyta u okulisty.
Jeżeli badania okulistyczne będą w porządku, to faktycznie
opisane przez Panią problemy z wyraźnym widzeniem mogą być
wynikiem długotrwałego stresu.
Stres bardzo niekorzystnie wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne.
Napięcie psychiczne i stres mogą znacznie pogorszyć
jakość i ostrość widzenia.
Chroniczny stres może zwiększyć ciśnienie śródgałkowe
a to z kolei powoduje niewyraźne widzenie.
W terapii stresu, oraz jego konsekwencji najbardziej skuteczna
jest psychoterapia.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną
oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, proszę na początek skorzystać z konsultacji z lekarzem. Jeżeli w Pana życiu jest dużo stresu, zaczyna Pan odczuwać jego skutki i chciałby Pan zatrzymać się na chwilę, zastanowić się jak sobie z nim radzić, warto skorzystać z konsultacji z psychologiem. Przesyłam link gdzie znajdzie Pan placówki NFZ (skierowanie): https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ lub w gabinecie prywatnym.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl