Jak poradzić sobie ze stresem w życiu?

Od dłuższego czasu żyję w stresie spowodowanym problemami osobistymi.Jakoś sobie z tym wszystkim radziłam, ale od pewnego czasu nie ma dnia żebym nie płakała.W pracy czuję cały czas poddenerwowanie a nawet kiedy jest cicho to mam dziwne uczucie że zaraz zemdleję. od razu boli mnie głowa, mam zawroty i myślę o najgorszym. Doszło już do tego, że boję się być w pracy, nawet w sklepie że coś mi się stanie, a najbezpieczniej czuję się w domu. Jestem pod opieką neurologa. Mam zrobione podst. badania.

Witam Panią
Długotrwały stres może prowadzić do bezsenności,
pogorszenia pamięci, chronicznego bólu głowy, problemów
z trawieniem, cukrzycy, chorób serca i układu krążenia,
zaburzeń lękowych , nerwicy, depresji, i wielu innych
chorób i zaburzeń.
Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia depresyjno-lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Prawdopodobnie stres i jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pani bezpodstawny,
a jednak dla Pana przeraźliwy lęk.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i co raz trudniej go ujarzmić, a to może doprowadzić
do izolacji społecznej.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia depresyjno-lękowe,
należy dotrzeć do źródła problemu, czyli przyczyny Pani stresu,
lęków i innych dolegliwości i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani wypracować umiejętność radzenia
sobie ze stresem i jego konsekwencjami, dzięki czemu odzyska
Pani zdrowie, spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam!
Konieczny wydaje się być kontakt z psychiatrą. Obraz nakreślony przez Panią przemawia za depresją, być może typu nerwicowego. Prawdopodobnie zlecą leki przeciwdepresyjne i psychoterapię. Takie leczenie nie daje natychmiastowej poprawy, na efekty trzeba będzie poczekać 2 - 4 tygodni. Leki te nie dają uzależnienia, ale mają opóźniony początek działania. Poprawa będzie, ale cierpliwości.
Z poważaniem
W. Łuczkowski.