Czy moje objawy odnośnie guza mogą być prawdziwe?

Żyje odkąd pamietam w ciągłym stresie, jestem przejęta wszystkim co mnie otacza. Miały na to wpływ napewno sytuacja z dzienstwa j następstwa, jakie przez to były dalej w życiu. Bolała mnie głowa, bardzo, rozpierała, jako dziecko milam stwierdzone migreny. Żyłam jednak z tym bólem. Do czasu, gdy pojawiły się zawroty głowy. Lęk o to, że coś się stanie. Internista dał mi leki (propranolol i hydroxyzinum), skierował do neurologa i na krew. W krwii nic nie wyszlo, neurolog zrobił obszerny wywiad, zbadał mnie (na odruchy) pwoiedzial, ze neurologicznie jestem zdrowa. Zasugerował wizytę u psychologa. Pani stwierdziła u mnie depresje i zaburzenia lękowe. Od tej pory nie wiem dlaczego, drżę o zdrowie jeszcze bardziej, wsłuchuję się w swoje ciało, boje się wychodzić z domu żeby nie było mi słabo, boli mnie głowa i mam ciagle zmęczone oczy. Boje się, ze to może być guz mózgu, choć neurolog nie skierował mnie nawet na tomografie.. najgorszym z objawów jest uczucie jakbym spadała wiecznie z czegoś, nawet falująca woda sprawia, ze mam zawroty głowy. Czy moje obawy odnośnie guza mogą być prawdziwe?

Witam Panią,
Jeżeli stwierdzono u Pani depresję i zaburzenia lękowe,
to zapewne tak jest.
Objawy, które Pani opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,
często towarzyszą zaburzeniom nerwicowym.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pani bezpodstawny,
a jednak dla Pani przeraźliwy lęk.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i coraz trudniej go ujarzmić, a to może doprowadzić
do poważnych zaburzeń.
Postawioną diagnozę można potwierdzić
lub wykluczyć tylko podczas osobistej konsultacji,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Warto też przeprowadzić pełną diagnostyką neurologiczną,
w celu wykluczenia tego czego Pani się obawia, chociażby
dla spokoju duszy.
Jeżeli wyniki badań będą w porządku, a właściwie jak najprędzej,
zachęcam Panią do psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl