Jak pozbyć się uczucia zdenerwowania podczas codziennych sytuacji?

Witam. Jestem pewną siebie i zadowoloną z życia osobą jednak w pewnych sytuacjach nie mogę poradzić sobie z zachowaniem mojego ciała. Podczas rozmowy z innymi ludźmi lub przed nimi zaczynam się trząść oraz na dekolcie i szyi wyskakują mi czerwone plamy oraz mam uderzenia gorąca mimo tego, że psychicznie nie postrzegam sytuacji jako bardzo stresującej. Zachowanie mojego ciała sprawia, że wycofuje się z wielu sytuacji i nie pozwala mi na swobodę. Jakie mogą być tego przyczyny i jak z tym walczyć?

Witam,

opisywane przez Panią objawy wskazują na lęk społeczny. Zaburzenia lękowe należy leczyć, tak jak inne schorzenia - u specjalistów z tej dziedziny (psychiatra, psychoterapeuta, psycholog). W Pani przypadku zalecałabym psychoterapię w paradygmacie poznawczo - behawioralnym, ponieważ jest, to metoda leczenia bardzo skuteczna (liczne badania potwierdzają skuteczność tego nurtu), w leczeniu zaburzeń lękowych, nerwicowych, depresyjnych.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,

Rozumiem, że to co się dzieje z Pani ciałem prowadzi do odczuwania przez Panią frustracji. Zapewne Pani ciało reaguje na myśli automatyczne, które się u Pani pojawiają w sytuacjach społecznych. Być może nie zwraca Pani na nie uwagi jednak Pani ciało może dawać wyraźny sygnał, że odczuwa lęk lub pewnego rodzaju niepewność. Zachęcałabym Panią do konsultacji z terapeutą.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Korotko
www.bezproblemowo.pl