Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pokonać uczucie niepokoju i lęku?

Dzień dobry, Od pewnego czasu ( dwa tygodnie), bardzo często pojawia się u mnie uczucie trudnego do wytłumaczenia niepokoju/lęku. Nie mam racjonalnego wytłumaczenia tego lęku ( problemy, stresy, stresujące wydarzenia, egzaminy itp). Ponieważ w sytuacjach "normalnych" stresujących stres zawsze odbijał się mi na przewodzie pokarmowym teraz jest tak również. Ten lęk nie towarzyszy mi stale, potrafi wyciszyć się na dzień lub dwa, ale potrafi też uderzyć z zdwojoną siłą- wtedy pojawiają się już nudności czy lekkie drgawki . Śpię normalnie, nie mam depresji, nie podejrzewam jej u siebie. Nie wiem co robić. Byłam dzisiaj u lekarza pierwszego kontaktu, myślałam, że przynajmniej powie jakie badania zrobić, coś doradzi, a on tak naprawdę nie zadając mi żadnego pytania od razu przepisał lek Tranxene. Po przeczytaniu ulotki trochę się przestraszyłam czy to brać. Już sama nie wiem co robić. Zapisałam się na konsultację do lekarza psychiatry, ale to dopiero za 3 tygodnie ( oczywiście prywatnie). Może Państwo coś mi doradzą.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Sprawdzone sposoby na szybkie spalanie kalorii

Witam,

wskazane jest wsparcie psychoterapeutyczne, w paradygmacie poznawczo - behawioralnym, wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu zaburzeń lękowych.


Pozdrawiam serdecznie

0

Dzień dobry, Myślę, że warto zastanowić się nad podjęciem psychoterapii. Jeśli rozpocznie ją pani w nurcie psychodynamicznym, będzie mogła Pani dojść do przyczyny niepokojów i przepracować je. Psychiatra pomoże Pani tylko w zakresie zniwelowania objawów, jednak przyczyna nadal pozostanie nieleczona.

Pozdrawiam

http://psychoterapia-krakow.net/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy