Jak pokonać lęk przed niechcianą ciążą?

Jak pokonać lęk przed niechciana ciążą? Mam 21 lat, nie mam stałego partnera, nie jestem gotowa na dziecko przede wszystkim, tabletki anty biorę i zawsze facet ma prezerwatywę dodatkowo w razie czego. Ta prezerwatywa to mój wymysł ponieważ boje się ciąży mimo tego ze wiem ze tabletki działają. Co miesiąc z niecierpliwością czekam na okres który i tak wiem ze się pojawi, a jak mi się spoznia to już mam dziwne myśli, stres i wyolbrzymiam coś ze na pewno to ciąża jak po kilku dniach się okazuje tylko histeryzowałam niepotrzebnie. Jak zmienić nastawienie i sposób myślenia??

Dzień dobry!

Jeśli z całym przekonaniem nie planuje Pani ciąży, to jakiś stopień niepokoju, lęku przed nią jest naturalny. Stosuje Pani jednak łącznie dwie bardzo skuteczne metody antykoncepcji, co sprawia, że Pani lęk staje się irracjonalny, nieadekwatny do sytuacji. W psychoterapii jest możliwa praca nad tym, aby zmniejszać go, kontrolować, racjonalizować - ale też zastanowić się, skąd ten lęk się bierze, z czym się łączy, czy ta sytuacja i te emocje są podobne do innych w historii Pani życia itp.

Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

W odpowiedzi na Pani pytanie, zachęcałabym Panią do wizyty specjalistycznej (terapeutycznej) pod okiem Psychologa/Psychoterapeuty, by wypracowała Pani metodę radzenia Sobie z niepokojącymi Panią myślami/obawami/lękiem.

Serdeczności oraz radości Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605