Jak leczyć lęk uogólniony?

Od trzech miesięcy cierpię na lęk uogólniony, do tego doszły stany depresyjne, ponieważ nie mogę pogodzić się z tym że to mnie spotkało. Od dwóch miesięcy uczęszczam na psychoterapie. Nie biorę żadnych leków. Na terapii aktualnie pracuję na swoich myślach, lecz nie widzę żadnej poprawy, pogłębiają się tylko moje stany depresyjne. Moje pytanie brzmi, czy da się to wyleczyć? Czy można zredukować ten lęk w 100%? Rozważam również leki.. Tylko boje się że uzależnia i że po ich odstawieniu będzie jeszcze gorzej.

Witam serdeczenie, psychoterapia daje szansę całkowitego wyleczenia tej choroby.
Prawdopodobnie pracujecie metodę tzw. psychoterapii poznawczo zachowawczej 8 jeżeli do pracy nad myślami ) dodane są wzorce zachowań jak np. blokady,, techniki oddechowe czy trening autogenny. Ta metoda jest w Polsce modna i daje dobre prognozy.
Moim zdaniem jednak lepsze efekty daje przyswojenie sobie najpierw treningu autogennego albo
metody progresywnej relaksacji mięśni. Badania statystyczne w Niemczech wykazały, że hipnoterapia daje jeszczelepsze efekty. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Psychoterapia lęku uogólnionego wymaga cierpliwości, czasu, zaangażowania oraz współpracy z Terapeutą/zachęcam Panią
do kontynuacji.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę! irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605