Lęk uogólniony i ciągłe uczucie lęku

Leczę się na lęk uogólniony i ciągłe uczucie lęku, nie wiadomo skąd, nawet jak jem płatki rano to nachodzi mnie lęk. Uczęszczam do terapeuty psychiatry. Właśnie lekarz chce zmienić mi lek, bo po 4 tyg SSRI nadal się czuję jak czuję... Dał mi tydzień na odstawienie fluwoksaminy (1 dz. biorę/2dznie biorę i tak 6 fni) Zaproponował mirtazapinę (Mirtor 15 mg). Podobno tyje się po niej, gdyż zatrzymuje wodę. Boję sie tego, bo kiedyś to był mój problem, waga, wygląd. Czy to częste przy tym leku tyć?

Witam,

efektem ubocznym tego leku jest nie tyle tycie, co wzmożony apetyt. Pacjent ma więc pewien wpływ na poziom tycia po nim - w zależności od tego, do jakiego stopnia będzie w stanie kontrolować ilość spożywanych pokarmów.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Dzień dobry, rozumiem, że korzysta pani z pomocy psychiatry ale nie uczestniczy pani w terapii do czego zachęcam. Połączenie leków z psychoterapią daje najlepsze, długotrwałe efekty. Pozdrawiam.