Jaką są metody leczenia nerwicy lękowej poza psychoterapią?

Witam Jakie inne niefarmakologiczne metody istnieją oprócz psychoterapii na nerwicę lękowo?,tzn mam lęk uogólniony,bez ataków paniki i objawów somatycznych,ale jestem bardzo rozdrażniona i wybucham złością.Do tego dołączył się stan depresyjny i mam asentra przepisany,ale jak wyjdę ze stanu depresyjnego,to nerwica zostanie.Dodam,że to powstało to zaburzenie od nieleczonej nerwicy natręctw

Szanowna Pani,

Rozumiem, ze z jakiegoś powodu odczuwa Pani niechęć do podjęcia psychoterapii. Zanim przejdę do opisania innych, możliwych metod interwencji, chciałabym jednak zaznaczyć, ze najskuteczniejsze w leczeniu wymienionych przez Panią dolegliwości jest zastosowanie jednocześnie farmakoterapii i psychoterapii. Zastanawiam się, skad Pani niechęć do takiej metody - czy trafiła Pani na nieodpowiedniego dla siebie specjalistę, który Panią zraził? Zdecydowanie polecam poszukanie dla siebie osoby godnej zaufania i spróbowanie wspólnego zajęcia się tematem. Odpowiednie Wsparcie w leczeniu nerwicy lekowej z caa pewnością zaskutkowała szybszym i łatwiejszym powrotem do zdrowia.
Jeżeli chodzi o inne metody, we własnym zakresie może Pani spróbować metody zwanej ‚treningiem autogenny Schultza”. Jest to metoda relaksacji mięśniowej, powodująca w rezultacie obniżenie poziomu leku. Jest metodą, którą można stosować samodzielnie. Szczegółowe opisy, jak również nagrania instrukcji znajdzie Pani w internecie. Początkowo ćwiczenie tej metody może wydawać się dziwne i trudne, z czasem jednak z pewnością nabędzie Paji wprawy i doświadczy ulgi.

Życzę wielu sukcesów.