Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skuteczność terapii grupowych

Szanowna Pani,
Rozumiem, że szuka Pani dla siebie odpowiedniego rozwiązania i z jakiegoś powodu nie jest Pani gotowa czy w stanie podjąć psychoterapię osobistą "twarzą w twarz".
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, gdyż oczywiście w każdym przypadku skuteczność terapii zależy od danego pacjenta oraz terapeuty i przymierza terapeutycznego, które udało im się zbudować.
Dodatkowo w przypadku nerwicy lękowej koniecznym elementem w leczeniu jest oczywiście opieka psychiatryczna i zastosowana farmakoterapia według zaleceń lekarza.
jeżeli taki warunek jest spełniony, to zdecydowanie warto szukać dla siebie wsparcia w postaci odpowiedniego terapeuty, nawet jeżeli miałby to być terapeuta online. Ważne jest tutaj sprawdzenie jego kompetencji - psychoterapeuta powinien mieć certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychologicznego lub Psychiatrycznego (ewentualnie być w trakcie jego uzyskiwania) oraz podlegać regularnej superwizji. Oprócz tego niezwykle ważne dla skuteczności terapii jest to, by czuła Pani się z nim bezpiecznie i dobrze. Warto szukać dla siebie odpowiedniej osoby, tak długo aż trafi się na tę właściwą.
Życzę powodzenia!

0

Witam!
Skuteczność terapii prowadzonej za pomocą komunikatorów bywa różny, ale u niektórych porównywalny z terapią na żywo. Dla wielu osób jest to ewidentne ułatwienie i uzyskanie kontaktu leczniczego, na który "w realu" nie mieliby najmniejszych szans.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy