Jak skutecznie leczyć nerwicę lękowa w młodym wieku?

Witam. Od 2 lat lecze się na nerwice lekowa. W sumie to z przerwami tz na początku dostałam leki i brałam je przez pół roku. Później miałam przerwę. Po kilku miesiącach nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia. Teraz przyjmuje Vital od października. Nie jest najgorzej ale spodziewałam się większej poprawy. Ciągle boli mnie głowa. Jednego dnia jestem w stanie wszystko sobie wytłumaczyć i jest ok a następnego dnia już uderzenia gorąca i się nakrecam. Nie pale, nie piję, Zmieniłam pracę. Boję się że skoczy mi ciśnienie i umrę...

Szanowna Pani,

To bardzo dobrze, że szuka Pani dla siebie odpowiedniej drogi leczenia i stosuje Pani odpowiednią farmakoterapię.
Jeżeli jednak obserwuje Pani, że objawy nie ustępują w stopniu wystarczającym oraz że zdarzają się nawroty, istnieje wskazanie do włączenia psychoterapii.
W leczeniu nerwicy lękowej największą skuteczność obserwuje się właśnie przy połączeniu jednocześnie stosowanego leczenia psychiatrycznego z prowadzoną psychoterapią.
Psychoterapia pomoże Pani w obserwacji objawów oraz czynników je wyzwalających. Pozwoli na lepsze zrozumienie zachodzących procesów myślowych oraz towarzyszących im emocji, a także nauczy Panią odpowiedniej kontroli nad nimi. Psychoterapia przez zmianę sposobu funkcjonowania na bardziej konstruktywny stwarza także możliwość skutecznego zapobiegania nawrotom oraz daje pacjentowi narzędzia do radzenia sobie z okresami gorszego nastroju czy trudnymi wydarzeniami, których nie da się uniknąć w trakcie życia.
Warto żeby wybór terapeuty skonsultowała Pani ze swoim lekarzem psychiatrą - być może będzie w stanie doradzić Pani odpowiednią osobę.
Życzę powodzenia.

Dzień Dobry Pani,

Z mojej strony zachęcałabym Panią mocno do rozważenia podjęcia terapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej, która skutecznie leczy prawdziwą przyczynę symptomów lękowych.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com