Czy nerwicę lękową można leczyć u psychologa?

Dzien dobry moim problemem jestjest nerwica, lekowai chcialabym podjscsie terapie . Problem w tymtym ze wszyscy psychoterapeuci przyjmuja prywatnie a mnie na to nie stac gdyz powidzieli mi ze na terapie trzeba uczeszczac przynajmniej raz w tyg. Czy mogr chodzic naa terapie do psychologa czy psycholog nie zajmuje sie psychoterapia ?????

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam.
Nerwicę lękową najskuteczniej leczy terapia poznawczo-behawioralna. Warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego psychoterapeuty. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam